מקסיקו: שכב ימים מחוץ לבית החולים - ומת

חואן סאנצ'ז שכב ימים ארוכים על הרצפה מחוץ לבית החולים במקסיקו, לאחר ששוחרר ממנו אך היה חלש מכדי לחזור לביתו. איש לא סייע לו, והרופאים לא הסכימו לטפל בו, עד שמת לבסוף. כעת הרשויות במקסיקו חוקרות את המקרה המזעזע שמסעיר את המדינה

במשך שישה ימים שכב חוסה סאנצ'ז קראסקו בן ה-38 על רצפת הבטון מחוץ לבית החולים במקסיקו שלא הסכים לטפל בו - עד שמת לבסוף מהתייבשות ורעב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה הקשה אירע בעיר הנמל גווימאס, שבצפון מערב מקסיקו, כשסאנצ'ז הגיע לבית החולים כדי לקבל טיפול לאחר שחש ברע. אך לאחר ששוחרר, הוא לא הצליח ללכת מרוב חולשה, ונשכב בפתח בית החולים. עיתונאי מקומי שראיין את סאנצ'ז ימים בודדים לפני מותו סיפר לרשת CNN האמריקנית כי הוא היה כחוש בעת הריאיון.

"לא טיפלו בו כי לא היה לו כסף, חשבו שהוא שיכור", הסביר העיתונאי. הסיפור הקשה עורר סערה במקסיקו, בעקבותיה פוטר מנהל בית החולים שסירב לטפל בסאנצ'ז. "לא ניתן היה לטפל במקרה הזה בתוך בית החולים, הוא טופל כשרצה בכך", טען להגנתו.

שרת הבריאות של מקסיקו מרסדס חואן לופז גינתה את האירוע, והודיעה כי תיפתח חקירה. "הוא מת ממש מחוץ לבית החולים, ולכן עלינו לחקור מה קרה", אמרה.