צפו: מפגינים השליכו נעליים על שוטרים

מאות סטודנטים שמחו על הקיצוץ בתקציב ההשכלה הגבוהה התעמתו עם שוטרים בעיר מלבורן. במהלך המחאה האלימה השליכו המפגינים נעליים לעבר השוטרים ואף העלו באש בובות עם דמויותיהם של פוליטיקאים מקומיים. לפחות חמישה מפגינים נעצרו ושוטר אחד נזקק לטיפול רפואי. צפו בתמונות מההפגנה הסוערת

עימותים אלימים פרצו היום (ד') בין סטודנטים לבין המשטרה בעיר מלבורן באוסטרליה, לאחר שמחאה נגד קיצוץ בתקציב ההשכלה הגבוהה יצאה משליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מאות סטודנטים התכנסו לעצרת מחוץ לבניין הפרלמנט בעיר והעלו באש בובות עם תמונותיהם של ראש הממשלה טוני אבוט ושל שר החינוך. במקום התפתחו קטטות אלימות בין השוטרים לבין המפגינים, שאף השליכו נעליים לעברם של כוחות הביטחון.

הגזבר הפדרלי נזקק לסיוע המשטרה לאחר שכמה עשרות מפגינים זועמים התנפלו על מכוניתו וקראו לעברו קריאות גנאי. המשטרה טוענת כי מספר שוטרים הותקפו על ידי המפגינים ואחד מהם אף פונה לבית החולים. עוד נמסר כי לפחות חמישה סטודנטים נעצרו.

"אף אחד בהפגנה לא נהג באלימות", אמרה שרה גרהאם, אחת ממארגנות ההפגנה. "לא היה שום גילוי של אלימות, מלבד מצידה של המשטרה שהגיעה לפנות אותנו". לדבריה, מספר סטודנטים אף הגיעו לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה בשל אלימות משטרתית, אך לא הורשו להיכנס.