צפו: גולש על הגל הגבוה בהיסטוריה

גולש ברזילאי עלה על גל בגובה 30 מטרים בפורטוגל, שנוצר מהסערה המשתוללת בבריטניה. מדובר ככל הנראה בגלישת הגלים הגבוהה ביותר בעולם. הגולש המאושר, ששבר את השיא הקודם שעמד על כ-23.7 מטרים, אמר: "זה היה מזל, אנחנו הגולשים אף פעם לא יודעים מתי נתפוס גל"

גולש ברזילאי שבר אתמול ככל הנראה את שיא העולם בגלישת גלים, לאחר ש"תפס גל", בגובה של למעלה מ-30 מטרים. הגל העצום נוצר בחופי פורטוגל ככל הנראה כתוצאה מהסערה המשתוללת בבריטניה בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגולש הברזילאי קרלוס בורל גלש על הגל בפראייה דו נורטה, סמוך לכפר הדייגים נזארה בפורטוגל. על פי ההערכות, מדובר בגל הגבוה ביותר שאדם כלשהו גלש עליו בעבר. על פי ספר השיאים של גינס, גארט מקנאמארה מהוואי רכב על גל בגובה 23.7 מטרים, באותה נקודה בנזארה, לפני כשנתיים - ב-1 בנובמבר 2011.

"זה היה מזל - אנחנו אף פעם לא יודעים מתי נתפוס את הגל", אמר בורל. "זה היה רגע עם הרבה אדרנלין", הוסיף, וציין כי קודם לכן לא הצליח לתפוס גלים, בעוד שכל חבריו הצליחו להתרומם על גלים גבוהים. "בשלב מסוים היו צעקות וצרחות - כולם מאוד התרגשו", אמר בורל, "צעקתי אליהם חזרה שזה רק עוד יום ושלא יאבדו ריכוז".

החוף בו גלש בורל נחשב בקרב קהילת הגולשים ל"מכה של הגולשים", בזכות הגלים שנוצרים מהאוקיינוס האטלנטי. בימים האחרונים הגלים היו גבוהים באופן משמעותי, בעקבות הסערה "סנט ג'וד", שפגעה באירופה ובעיקר בבריטניה. 11 בני אדם נהרגו עד כה מפגיעת הסערה, ונגרם שם נזק רב.

לצד בורל גלשה צעירה ברזילאית נוספת, מאיה גביירה, אשר נפלה מהגל ואיבדה את ההכרה. גביירה כמעט וטבעה לאחר שהתעלפה, עד שחולצה ונגררה לחוף, שם זכתה לקבל טיפול רפואי. לאחר שפונתה לבית החולים, נמסר כי שלומה טוב והיא לא ספגה פגיעות משמעותיות מלבד שבר בקרסול. "היא כמעט מתה", הוסיף בורל.