פוטין שתל תכנת סוס טרויאני אצל מנהיגי העולם?

עיתון איטלקי טוען כי הדיסק-און-קי שהעניק נשיא רוסיה למשתתפי ועידת ה-G20 הכיל תוכנות ריגול, שנועדו לשאוב מידע ממחשבי המעצמות. לפי הדיווח, האיחוד האירופי גילה כי ה"מתנה" היא למעשה "סוס טרויאני", והתריע בפני דיפלומטים וגורמי מודיעין שלא להשתמש בהתקני המחשב הנגועים

פוטין שתל וירוס לאובמה? (רויטרס)

האם רוסיה שתלה תוכנות ריגול אצל ראשי מעצמות העולם? העיתון האיטלקי "לה סטמפה" טוען כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין חילק למשתתפי ועידת ה-G20 שנערכה ברוסיה בחודש שעבר דיסק-און-קי - שהכיל תכנת "סוס טרויאני", שנועדה לאסוף מידע ממחשביהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בעיתון האיטלקי, הגאדג'טים שקיבל נשיא מועצת האיחוד האירופי הרמן ואן רומפוי מפוטין הכילו תוכנות ריגול. אנשי הצוות הטכני של ואן רומפוי גילו כי הדיסק-און-קי והכבל הכילו את הסוס הטרויאני, שיכול לאסוף מידע ממחשב או ממכשיר טלפון סלולרי. האיחוד האירופי התריע על התגלית בפני דיפלומטים וגורמי מודיעין ברחבי העולם.

טרם נודע האם תוכנת הריגול הופיעה גם באביזרים שקיבלו ראשי המעצמות האחרות, וגורמים במערב חוששים כי חברי המשלחות כבר השתמשו במתקנים, ובכך העבירו בלא ידיעתם מידע לרוסיה.

פוטין ורומפוי

העיתון טוען כי ראשי המדינות שהשתתפו בועידת ה-G20 - מאירופה, דרום אמריקה, מדינות ערב ואסיה - לקחו לביתם מכשיר ריגול, במסווה של מתנה, עם שובם מהועידה שנערכה בסנט-פטרסבורג ברוסיה ב-5 בספטמבר.

מאז תחילת פרשת הציתותים והאזנות הסתר של הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי, שנחשפה בחודש יוני, מתחה רוסיה ביקורת על התנהלות ארה"ב ואף סיפקה ויזה זמנית למדליף אדווארד סנואודן. המתח והמחלוקת בין המדינות נמשכים גם בנושא פתרון המשבר בסוריה, למרות ששתי המעצמות שיתפו פעולה בהחלטה על פירוק הנשק הכימי במדינות.