אמה הביולוגית של מריה מדברת: "רוצה אותה בחזרה"

ססקה רוסבה מבולגריה מספרת על היום בו נולדה מריה ויצאה לגדל אותה ברחוב עד שמסרה אותה לאישה שביקשה להציל את הילדה. היא טוענת שלא קיבלה תמורתה כסף ועכשיו היא דורשת לקבל אותה בחזרה

הוריה הביולוגים של הילדה שקיבלה את השם "מריה" הגיעו לאולפן טלוויזיה בבירה הבולגרית סופיה כדי להגיד לעולם, להוריה המאמצים (החוטפים?) של מריה משבט הצוענים - "תחזירו לנו את בתנו". ססקה רוסבה, האם הביולוגית ובעלה אטנאס רוסב טוענים שמסרו את הילדה כי היו עניים מדי כדי לגדל אותה, שהם לא מכרו אותה, ושעכשיו הם רוצים אותה בחזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים הופיעו ברשת הטלוויזיה הבולגרית שדיווחה כי בדיקות ה-DNA שנערכו לשניים מוכיחים כי מריה המסתורית היא באמת בתם. בריאיון שהעניקה לטלוויזיה הבולגרית אמרה האם ססקה: "היא הבת שלי, אני אמא שלה. אני אוהבת אותה, אני ילדתי אותה. כשאפגוש אותה אגיד למריה שאני אמא שלה. אני אטפל בה. היא שלי. אי אפשר לשנות את העובדה הזו".

המשטרה בבולגריה חושדת שבני הזוג מכרו את מריה לאימוץ שלא כחוק לזוג משבט רומה ביוון - קריסטוס סאליס ואלפתריה דימופולו. בני הזוג מוחזקים במעצר באשמת חטיפה, ההורים הביולוגים תחת חקירה בבולגריה ומריה עצמה עדיין בידי שירותי הרווחה ביוון. שני בני הזוג מכחישים את ההאשמות נגדם. ססקה מודה שנטשה את הילדה ביוון בגלל שהייתה ענייה מדי, אבל טוענת בתוקף שלא קיבלה כסף עבורה.

"איך יכולתי לקבל כסף?"

מריה ואמה הביולוגית (רויטרס)
"אנשים אומרים שקיבלתי 400 לירות תמורתה, אבל איך יכולתי לקבל כסף?", שאלה האם. "זה מה שהם טוענים בטלוויזיה. אבל אתם חושבים שאני אמכור את הבת שלי ב-400 לירות? אני רוצה לבנות בית. אין לי בית ראוי, אין לי מיטה ראויה, כלום. לא קיבלתי כלום, אני כל כך ענייה".

ססקה ובעלה ניסו לחיות ביוון בשנת 2009 כעובדים בחווה חקלאית, אך החיים שם היו קשים להם וססקה נאלצה לנטוש את בתה. היא סיפרה כי במקור שמה של הילדה הוא סטנקה. היא נולדה בבית חולים יווני בעיר לאמיה, סמוך למחנה הצועני של שבט רומה. היא מספרת על הבעיות בניסיון לרשום את הילדה ברשויות ושהרופאים לא הסכימו להעניק לה מסמכים מסודרים. כשהשתחררה מבית החולים, היא ובעלה ישנו ברחובות העיר לאמיה עם בתם.

הוריה הביולוגיים של מריה (CNN)

כך מצאה אותם אישה מסתורית שטענה שהיא בולגריה, שאין לה ילדים ושהיא מוכנה לשמור על הילדה הרחק מהרחוב. "אין לי מושג מה שמה של האישה הזו", אמרה האם. "אני לא שאלתי והיא לא אמרה. היא הבטיחה שתחזיר את הילדה, היא אפילו השאירה טלפון, אבל אז נעלמה".

עכשיו ססקה, שחשבה שאיבדה את הילדה לנצח, רוצה אותה אצלה. "תגידו לאישה הזו שאני רוצה את הילדה שלי בחזרה", ביקשה. "מתי בדיוק מכרתי אותה? היא זו שאמרה לי שאין לה ילדים משלה ושהיא רוצה לטפל בה. מתי מכרתי אותה? מתי נתת לי כסף? למה את משקרת כך?"