שנתיים לפני הזמן: רופאו של מייקל ג'קסון השתחרר מהכלא

קונרד מורי יירשם בדפי ההיסטוריה כאיש שאחראי יותר מכולם למותו של מייקל ג'קסון אחרי שסיפק לו סמים מרדימים שהביאו, ככל הנראה, למותו של מי שזכה לכינוי "מלך הפופ". היום, שנתיים לפני תום המועד שנקבע לו, הוא יצא משערי הכלא בלוס אנג'לס כאדם חופשי

אדם חופשי, ד"ר קונרד מוריי (AP)

ד"ר קונרד מוריי, רופאו של מייקל ג'קסון שלא הצליח למנוע את מותו של הכוכב ויתרה מכך, כנראה דאג לתרופות שהביאו למותו של מלך הפופ, משתחרר היום (ב') מבית הכלא בקליפורניה אחרי שנתיים מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בלוס אנג'לס גזר ארבע שנות מאסר על מוריי באשמת הריגה, אבל בבתי הכלא של קליפורניה ישנה מדיניות של הקדמת שחרורים - יום תמורת יום אם האסיר מפגין התנהגות טובה בזמן המאסר, דבר שהביא לשחרורו שנתיים לפני המועד שנקבע.

בשנת 2011 דן במשך חודשיים בית המשפט בהאשמות נגד מוריי שלפיהן טיפול לוקה מצידו הביא למותו של ג'קסון. על פי גזר הדין, הרופא הוא שסיפק לכוכב את הסם המרדים פרופופול, סם שבדרך כלל משמש לניתוחים. ג'קסון השתמש בו בביתו וכנראה אף פיתח התמכרות הרסנית לסם. "הרופא שיחק רולטה רוסית עם חייו של ג'קסון מדי ערב", אמר אז התובע במשפט.

ד"ר מוריי: "הכוונות שלי היו טובות"

"שיחק רולטה רוסית על חייו", ג'קסון (AP)

מאז נכלא בחודש נובמבר 2011, שנתיים לאחר לכתו של ג'קסון שמת מקריסת מערכות בגיל חמישים, לא יצא מוריי מבית הסוהר הנמצא בשולי העיר לוס אנג'לס. "גישת הטיפול שלי לא הייתה שגרתית", אמר הרופא מעורר המחלוקת בריאיון שהעניק מתאו בחודש אפריל האחרון לרשת CNN. "אבל הכוונות שלי היו טובות".

מדובר במכה נוספת למשפחתו של מייקל ג'קסון, שלאחרונה הפסידה בתביעה נגד ההפקה שארגנה את מה שהיה אמור להיות הקאמבק הגדול שלו לבימה, המופע THIS IS IT. סביב הונו של ג'קסון מתקיימות מספר תביעות נוספות, האחרונה שבהן הוגשה על ידי קווינסי ג'ונס, המפיק שעבד עם ג'קסון בתחילת דרכו כסולן, הדורש ממנהלי העיזבון של ג'קסון להפריש לו אחוזים מההכנסות שמשפחתו ממשיכה לצבור לאחר מותו.