צפו: בריטניה מחפשת אחר בן ה-14 שטבע בים הסוער

נמשכים החיפושים הקדחתניים אחר הנער הבריטי שנעדר מאז אתמול גלש אתמול בין גלי הים הגבוהים. החיפושים צפויים להפוך היום לקשים במיוחד כשהסופה הנחשבת לחזקה ביותר מזה 25 שנים, תכה בדרום בריטניה. חשש משיבושים בכבישים ובנמלי התעופה בלונדון ובאמסטרדם

בעוד הרשויות והאזרחים בבריטניה נערכים לבואה של הסופה העוצמתית המכונה ''סנט ג'וד'', כוחות ההצלה ממשיכים בחיפושיהם אחר הנער המקומי שככל הנראה טבע כשגלש בים הסוער במחוז סאסקס במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמר החופים הבריטי מחפש מאז אמש (א') אחר הנער, שקיים חשש כבד לחייו לאחר שבילה בחוף הים עם חבריו, ולפתע אבד קשר העין איתו. החיפושים הקדחתניים היו קשים במיוחד לאור הגשמים החזקים היורדים בשעות האחרונות בדרום בריטניה, כמו גם הראות הלקויה.

המשטרה וכוחות משמר החופים פעלו כל הלילה בניסיון לאתר את הנער בין הגלים הגבוהים, בעזרת מספר סירות ומסוק שחג מעל הים. ככל שינקפו השעות, צפויים החיפושים להפוך לקשים אף יותר, כשהסופה תביא עימה רוחות חזקות במיוחד, שינשבו במהירות של 130 קילומטרים לשעה.

הסופה העוצמתית שצפויה לפגוע בחלקו הדרומי של האי הבריטי במהלך היום, נחשבת לסופה החזקה במדינה ב-25 השנים האחרונות. ראש ממשלת בריטניה דויד קמרון כינס ישיבה מיוחדת לדיון בהיערכות המדינה לסופה, ותידרך את רשויות החירום להיערך לכל תרחיש.

הרוחות החזקות, המזכירות בעוצמתם סופת הוריקן, צפויות לשבש את תנועת הכבישים, הרכבות ושדות תעופה במדינה. בנמל התעופה הית'רו שבלונדון הודיעו כי הם נערכים לעיכובים ולביטולי טיסות. למצב דומה נערכים גם בנמל התעופה סחיפהול שבאמסטרדם, לאור התחזיות כי הסופה העוצמתית תפגע גם בחלקים מהולנד.