תיעוד: תקיפה אנטישמית באוסטרליה

חמישה יהודים, שעשו את הדרך חזרה לביתם מבית הכנסת בפרבר של סידני, הותקפו בידי קבוצה של צעירים - לטענתם רק בשל היותם יהודים. המשטרה עצרה 3 חשודים במעשה, יתר התוקפים הצליחו להימלט. "מפתיע שדבר כזה קורה בסידני של היום", אמר דובר המשטרה

משטרת סידני עצרה שלושה צעירים בחשד שתקפו חמישה יהודים על רקע אנטישמי. החמישה, ארבעה גברים ואישה, הותקפו בשעה שעשו את דרכם בחזרה לביתם מבית הכנסת בפרבר בונדי. יתר החשודים במעשה הצליחו להימלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חקירת המשטרה, חבורת הצעירים נתקלה בקבוצת היהודים בזמן שהלכו מבית הכנסת והחלו לצעוק לעברם קריאות גנאי. תוך זמן קצר הקללות הפכו למאבק פיזי בין שתי הקבוצות, שבמהלכו נפצעו היהודים בדרגות שונות.

המשטרה מאשימה שניים מהתוקפים, קטינים בני 17, בתקיפה ובהפרת ערבות. הם צפויים להופיע בפני שופט מחר. החשוד השלישי, בן 23, מואשם אף הוא בתקיפה. לטענת המשטרה, גילם של חמשת היהודים שהותקפו נע בין 27 ל-66. קצין במשטרת סידני מסר כי "חלק מחברי הקבוצה סבלו מזעזוע מוח, חלקם משברים בגפיים, שבר באף וחבלות שונות בגוף".

שלושה חשודים נעצרו (SKY)

"לא היית מצפה לשמוע על כך בסידני של היום"

"כל הנפגעים קיבלו טיפול רפואי על ידי אמבולנס שהוזעק למקום", הוסיף הקצין. "הם פונו להמשך טיפול בבית החולים וינסנט בעיר". דובר בית החולים, דיויד פקטור, מסר כי "קורבנות התקיפה סיפרו שהותקפו רק משום היותם יהודים. הדובר הוסיף כי בני משפחותיהם של הקורבנות ששמעו על התקיפה היו מזועזעים.

"בהחלט מפתיע שדבר כזה קורה בבונדי", ציין פקטור. "אמנם בברלין של שנות ה-30 או רוסיה של שנות ה-70 אירוע מסוג זה היה שכיח, אך לא היית מצפה לשמוע על כך בסידני של היום".

סטיבן קרקיישרין, נשיא הוועידה נגד אנטישמיות באוסטרליה, התייחס לאירוע התקיפה ואמר כי "מדאיג לשמוע על כך שתקיפות אנטישמיות עדיין קורות בימינו".