חשש ממגפת פוליו בסוריה: האו"ם יחסן 2.5 מיליון ילדים במדינה

ארגון הבריאות העולמי עקב בשבוע האחרון בדאגה אחר הנעשה בסוריה, סביב הידיעה על הידבקות של מספר ילדים במדינה במחלת הפוליו. בעקבות קצת ההידבקות המהיר הנובע מהתנאים הירודים במדינה, החליט האו"ם לשלוח מיליוני חיסונים לאזור, כדי למנוע את פריצת מגפת פוליו בסוריה ובמזרח התיכון כולו

מספר מקרי שיתוק ילדים התגלו במערב סוריה, (רויטרס)

לאחר שבשבוע שעבר התגלו בסוריה מספר מקרי הידבקות בנגיף הפוליו, הודיע אתמול (ו') האו"ם כי יספק חיסונים ל-2.5 מיליון ילדים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז שהתברר כי הנגיף האלים גרם לשיתוק של מספר ילדים בסוריה, מועצת הבריאות של האומות המאוחדות הביעה חשש כי בשל התנאים הירודים במדינה, תתפתח מגפת פוליו שתתפשט לאזור כולו. בשל כך הצהיר האו"ם כי בנוסף לילדי סוריה, יחוסנו שמונה מיליון ילדים נוספים במדינות השכנות.

בבדיקות שנערכו על ידי המשטר הסורי, כמו גם על ידי המורדים במדינה, התגלו מספר מקרים של הידבקות בפוליו בדיר אל-אזור שבמערב סוריה. מדובר בפעם הראשונה שנרשמו בסוריה דיווחים על הידבקות בפוליו, זה למעלה מעשור.

מאז גילוי הפוליו בסוריה, עוקבים בארץ בדאגה אחר התפשטות המחלה שהתפרצה ככל הנראה מאותו זן של נגיף שנמצא גם בישראל ובמצרים. בחודש שעבר הודיע משרד הבריאות כי במרבית חלקי הארץ נעלמו הסימנים להימצאות נגיפי הפוליו, לאחר שכ-850 אלף ילדים חוסנו.