רעידת אדמה בעוצמה 7.3 פקדה את חופיה המזרחיים של יפן; אין נפגעים

רעש אדמה בעוצמה של 7.3 דרגות הורגש בחופה המזרחיים של יפן, סמוך לפוקושימה – שם התרחש האסון הגרעיני לפני כשנתיים וחצי. בעקבות הרעידה צונאמי נמוך הכה בחופי המדינה. עד כה לא דווח על נפגעים ברכוש או בנפש

מוקד הרעש ביפן (גוגל)

לאחר שרשרת רעידות האדמה באזורנו בשבוע האחרון, רעש אדמה חזק הכה באזור יפן: רעידת אדמה בעוצמה חזקה במיוחד של 7.3 דרגות הכתה הערב בחופיה המזרחיים של המדינה, אולם ביפן מדווחים כי אין נפגעים כתוצאה מרעש האדמה. כאן בחדשות 2 Online העברנו שידור חי מיפן עקב התרעת הצונאמי באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרעידה התרחשה כ-371 קילומטרים מזרחית לחופי יפן, בלב האוקיינוס, והרשויות היפניות פרסמו התרעת צונאמי "צהובה", שהצביעה על כך שגובהו של הגל הצפוי עשוי להגיע עד למטר אחד. ההתרעה הובילה לפינוי חלקי של תושבים מאזור החוף, ואכן הצונאמי שהגיע אל חופי המדינה היה נמוך.

הגעת הגל הנמוך יחסית הגיעה שעה קלה לאחר התרחשות הרעידה. כתוצאה מהפגיעה לא נרשמו נפגעים ברכוש או בנפש, והודעה רשמית של ממשלת יפן הסירה את החשש מפגיעה בכור הגרעיני בפוקושימה.

בפעם הקודמת בה הורגשה רעידת אדמה בסדר גודל כזה, הכה גל צונאמי בחופי יפן והוביל לדליפה בכור הגרעיני הנמצא בפוקושימה. אז עוצמתה הייתה 9 דרגות וגובה גלי הצונאמי שבאו בעקבותיה עמד על כ-10 מטרים.

מרבית הנפגעים באסון שהתרחש לפני כשנתיים וחצי, היו כתוצאה מהצונאמי - ולא עקב רעידת האדמה עצמה. אותו גל פגע בכורים הגרעיניים שבפוקושימה והוביל לדליפה של קרינה רדיואקטיבית ולזיהום שלא טוהר עד היום.