אמה של מריה: "מסרתי אותה מרצוני"

אירופה עסקה השבוע בחטיפות ילדים ובילדה בהירת העור מריה שנתגלתה אצל משפחה צועניה. אמה הביולוגית מודה עכשיו שמסרה את הילדה מרצונה ולא מכרה אותה. כעת דנים העובדים הסוציאלים ביוון אם לקחת אותה מהוריה או שמא להציע למשפחתה שירותים סוציאליים

דגימות דנ"א שנלקחו מאישה צועניה בבולגריה מאשרות: ההורים של הילדה מריה נמצאו בבולגריה. האם טענה בחקירה כי הילדה נולדה בזמן שהיא עבדה ביוון ולא היה לה כסף לדאוג לה, אז היא החליטה למסור אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מסרנו חלק מהילדים שלנו בחינם, לא לקחנו כסף מעולם, פשוט לא יכולנו להאכיל את הילדה", סיפרה סשה רוסבה, האם הביולוגית של מריה לעיתונאים. "גם הבת שלי איבדה את בעלה, אין אף אחד שיטפל בילדים שלנו".

כעת עולים סימני השאלה: האם אמנם הילדה נמסרה? או שמא היא נמכרה? מה היה חלקם של ההורים המאמצים? והכי חשוב - מה יעשו כעת עם הילדה מריה? "לאחר חקירה נחליט מה יהיה הדבר הטוב ביותר בשביל הילדה", אמרה העובדת הסוציאלית לידיה הריצובה, "האם לקחת אותה ממשפחתה או להציע שירותים סוציאליים וכולי".

בקרב משפחתה הביולוגית של מריה מביעים שאיפה לראות אותה שוב בבית. "אני אשמח אם מריה תגיע לכאן", אמרה לעיתונאים אחותה של מריה, סטנקה רוסבה.

התעלומה של מריה אולי נפתרה, אבל הטרגדיה של מאות ילדים נעדרים אחרים ברחבי העולם, ילדים שלא זכו ליחסי הציבור שלהם זכתה מריה, נותרה בעינה.