‫ראש ה-CIA לשעבר חשף סודות ברכבת

נוסע סקרן ופעיל פוליטי שהתיישב בקרון הרכבת סמוך לראש סוכנות הביון האמריקנית לשעבר, הופתע לשמוע כי הוא חושף סודות רגישים בשיחת טלפון שקיים עם כתבים. "מייקל היידן יושב לידי ומדבר עם כתבים בטלפון", כתב, "הוא מדבר על אתרים סודיים"

ראש ה-CIA לשעבר ומטצי (אינסטגרם)

ראש ה-CIA לשעבר הגנרל מייקל היידן נסע ברכבת מוושינגטון, ובמהלך הנסיעה התראיין בטלפון. הוא לא ממש שמר על סודיות, ושוחח עם הכתבים על עניינים סודיים באמצע קרון נוסעים. מה שהוא לא ידע היא העובדה שמלפניו ישב טום מטצי, פעיל פוליטי שצייץ בטוויטר את מה ששמע תוך כדי נסיעה, בזמן אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היידן מדבר עכשיו על מכשיר בלאקברי מפורסם", צייץ מטצי, שרמז למכשיר שבבעלות הנשיא ברק אובמה. "עכשיו הוא מדבר על אתרים סודיים", צייץ מעט לאחר מכן. "ייחס את הציטוט הזה לבכיר ממשל לשעבר", אמר היידן לכתב, בלי לדעת שנחשף.

מאוחר יותר מטצי צייץ כי היידן התייחס להאזנות לראשי מדינות זרות. "אני מרגיש כאילו אני ב-NSA, אלא שאני במקום ציבורי", כתב. "מישהו מתקשר אליו עכשיו, אני חושב שעלו עלי. להתחבא?".

לא זו בלבד שמטצי לא נאלץ להתחבא, בעקבות טלפון שהגיע ממשרדו, הציע היידן למטצי לראיין אותו. השניים הצטלמו יחד לבקשת מטצי, שרצה להוכיח את עצם קיומה של הפגישה. "הוא היה מנומס, אם כי אנחנו לא מסכימים על דברים רבים", צייץ מטצי.