בדרך להקלה בסנקציות? ראש סבא"א ייפגש עם הנציג האירני

בשבוע הבא יימשכו השיחות בין שש המעצמות לרפובליקה האסלאמית, אך עוד קודם לכן ייפגש ראש סבא"א עם הנציג האירני על מנת לקדם את הדיונים. "הפגישה תאפשר לנו להחליף את דעותינו, לקראת הצעדים קדימה", נכתב בהצהרת הארגון

בדרך לפגישה מכרעת? אמאנו (רויטרס)

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), יוקיה אמאנו, ייפגש ביום שני הקרוב עם נציג אירן לשיחות הגרעין - עוד בטרם סבב המשך המגעים בין הרפובליקה האסלאמית לנציגי שש המעצמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה בין השניים, שתתקיים בווינה ותארך כשעה, צפויה לעסוק בהתקדמות שהושגה לאחרונה במדיניות האירנית, שמוכנה על פי הדיווחים להתגמש, ואף לאפשר לפקחים לבקר באתריה הרגישים ביותר.

"הפגישה תאפשר לנו את ההזדמנות להחליף את דעותינו בנושא, לקראת המשך הצעדים קדימה", נאמר בהודעה שפורסמה מטעם הסוכנות הבינלאומית. במערב מעריכים כי העובדה שהפגישה המדוברת תואמה בזריזות, מעידה על רצונה של טהרן לשים קץ לסנקציות המוטלות על המדינה, מהר ככל האפשר.

בתוך כך, פרסם מכון המחקר האמריקני ISIS כי אירן רחוקה שבועות ספורים בלבד מהרכבת פצצה גרעינית, זאת במידה ותשתמש בכל האוניות המועשר ברמה של 20% שהיא מחזיקה ברשותה. הדברים מצטרפים לדבריו של ראש הממשלה נתניהו, שממשיך להצהיר בשורה של התבטאויות כי "מתק השפתיים" של אירן נועד להסתיר את כוונותיה האמיתיות.

נתניהו וקרי, השבוע (רויטרס)

בפגישה שערך נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי ברומא, הדגיש נתניהו את הצורך להמשיך בלחץ המדיני המופעל על אירן. "עדיף כלל לא לעשות עסקה, מאשר לעשות עסקה גרועה - בין אם בעניין האירני, ובין אם בסורי". נתניהו המשיך וחזר על הדברים אותם אמר מוקדם יותר השבוע בריאיון לתקשורת האמריקנית: "צריך למנוע מאירן פיתוח של פלוטוניום ואורניום שישמשו אותה לנשק גרעיני. חיוני שנמלא את החלטות מועצת הביטחון ונגביל את רמת ההעשרה של אירן".