האם נמצאו הוריה של הילדה מריה?

משטרת בולגריה עצרה זוג צוענים החשודים כי הם הוריה הביולוגיים של הילדה מריה שנמצאה ביוון. על פי החשד, הילדה, בת ארבע, נחטפה או נמסרה על ידי הוריה באחת ממדינות מזרח וצפון אירופה

האם סאגת הילדה מריה שנמצאה בשבוע שעבר בחזקת זוג צוענים ביוון מגיעה לסיומה? משטרת בולגריה חקרה זוג בני רומא מבולגריה בשנות השלושים לחייהם בחשד שהם ההורים הביולוגיים של הילדה מריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי המשטרה מעריכים שהאישה, סאשה רוסבה (38), אכן ילדה בת ביוון בשנת 2009 ואחר כך מסרה אותה לזוג מכרים. רוסבה עברה בדיקות DNA ובמשטרה המקומית ממתינים כעת לתוצאות הדגימה. רוסבה, שלה ולבעלה עוד כמה ילדים שמזכירים במראה את מריה הקטנה, לא זוכרים במדויק האם ומתי מסרו את הילדה לאימוץ.

"מסרנו כמה ילדים מהסיבה הפשוטה שלא יכולנו לגדל אותם", סיפרה רוסובה. "אבל מעולם לא ביקשנו כסף, נתנו אותם בחינם כי אין לנו כסף ויכולת להאכיל אותם".

הילדה מריה (AP)

בני הזוג מיוון שבחזקתם נמצאה מריה סיפרו בחקירתם שאימצו את הילדה בבולגריה וכי נמסרה להם מרצון על ידי אימה, בימים הקרובים עם תוצאות בדיקות ה DNA התמונה תלך ותתבהר.

הילדה ככל הנראה הגיעה ממזרח או צפון אירופה

הילדה, בעלת שיער בלונדיני ועיניים כחולות, נמצאה במהלך פשיטה משטרתית שגרתית על כפר צוענים ביוון בשבוע שעבר. חשדם של השוטרים התעורר בשל ההבדל המשמעותי במראה החיצוני בינה לבין מי שטענו להיות הוריה.

בדיקות DNA שנערכו לה ולבני הזוג עמם התגוררה העלו כי אכן לא מדובר בבני משפחה. "תכונותיה הגופניות מצביעות על כך שהיא עשויה הייתה להגיע ממזרח או מצפון אירופה", אמר גורם משטרתי ביוון. גורמים במדינה חוששים כי הילדה נפלה קורבן לחטיפה או למקרה של סחר בילדים. בני הזוג אצלם נמצאה הילדה הואשמו בחטיפת קטינה והרשויות ביוון פנו לאינטרפול בבקשה לסיוע.

הילדה נלקחה לטיפולה של קרן צדקה ביוון בשם "חיוך של ילד", ותמונתה הופצה ברחבי היבשת בניסיון למצוא את הוריה. נשיא ארגון הצדקה סיפר כי הפעוטה מבולבלת והמומה משינוי האווירה סביבה.