צפו: מה עושות פרות באוקינוס?

אזרחים אוסטרלים שהתעוררו לריצת בוקר הופתעו לראות פרות טובלות במי האוקינוס. מסתבר כי מדובר ביצירה של האמן אנדו ביינס, שהחליט להמחיש איך מרגישות פרות בסביבה לא טבעית - כמו רפתות. "הפרות האלה כבר היו בתצוגות מיוחדות לפרות , אבל כזה דבר הן לא ראו", סיפר אחד האיכרים שהביא את הפרה שלו ליצירה

מה עושות פרות חולבות בתוך מי האוקינוס השקט? אמנות. אנדרו ביינס, אמן אוסטרלי הזמין כמה מבעלי הרפתות הגדולות במדינה להביא את הפרות היפות ביותר שלהם, כדי לקחת חלק ביצירת האחרונה שלו: "מטאפורה לאסקפיזם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אוסטרלים שהתעוררו מוקדם כדי לרוץ על החוף, לא האמינו למראה עיניהם: פרות טובלות במים. הם שלפו את הטלפונים, הוציאו את המצלמות ותיעדו את המחזה המוזר.

מאחורי התמונה הסוריאליסטית הזו עומד רציונל מעניין. האמן ביינס מסביר שבהצבתן של הפרות בסביבה הלא טבעית שלהן - בים, בני האדם מבינים לפתע שזה מה שאנו עושים עם בעלי החיים האלה, כשאנו משכנים אותן ברפתות צפופות. רק שבמקרה הזה, נראה שהפרות שמחות יותר - אסקפיזם של ממש.

"דבר כזה הפרות עוד לא ראו"

"ביצירה אני לוקח פרות מהרפתות, מהסביבה שיצר עבורן האדם, כדי ליהנות מקצת טבע במובן - אנושי", הוסיף האמן. הפרות עוברות סדרת אימונים - מסע קל שבו הן מתרגלות להרגשה של מים רדודים תחת רגליהן.

אחד הרפתנים, איכר בשם ברט סירילו, אומר כי החוויה הייתה מעניינת גם עבורו וגם עבור הפרה. "הפרות האלה כבר היו בתצוגות מיוחדות לפרות , אבל כזה דבר הן לא ראו אף פעם", סיפר. "אני רוצה שאנשים ישכחו את החיים שלהם בין 09:00 ל-17:00, שישכחו איך זה נראה ויראו משהו מחוץ לקופסא, משהו לא מציאותי".

ביינס הוא אמן שרגיל למשוך תשומת לב. בעבר הוא גרם לאנשי עסקים לשחות עם החליפות בלב ים, או לעוברים ושבים לשבת בשורה ארוכה על אסלות פזורות במרחב הציבורי. סוריאליזם - זה חייב להיות שם", הוא אומר, "חבל שאי אפשר לעשות את זה קצת יותר עמוק".