המשטרה: הוריה של מריה תכננו להשיא אותה תמורת כסף

המשטרה ביוון טוענת כי הוריה של הפעוטה, שנמצאה ברשותם של זוג צוענים, תכננו למכור אותה כשתגיע לגיל 12. לדבריהם, ההורים התייחסו אל הילדה כאל השקעה, וציפו להרוויח סכום כסף גדול על חיתונה, עקב שיערה הבלונדיני ועורה הבהיר. במקביל דווח ביוון על תינוקת בת חודשיים שנחטפה על ידי זוג צוענים ונמצאה באי לסבוס

(רויטרס)

פרשת חטיפתה של "מריה", הילדה הבלונדינית שנמצאה בכפר צוענים של בני קהילת רומה, ממשיכה להסעיר את יוון: כעת טוענת המשטרה באתונה כי חוטפיה של מריה תכננו לחתן אותה כשתגיע לגיל 12, בתמורה לתשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המשטרה, עורה הבהיר ושיערה הבלונדיני של הפעוטה היו מזכים את "הוריה" בנדוניה גדולה במיוחד בקרב הקהילה הצוענית שבה התגוררו במרכז יוון. הם הוסיפו כי הסיכוי לחתן את מריה תמורת תשלום הוא הסיבה בגללה טרם נמכרה עד כה.

בני הזוג יחד עם מריה בת ה-4 (AP)
הריסטוס סיילס, בן 39, ואלפטריה דימופולו, בת ה-40, שהואשמו בבית המשפט בחטיפת קטינה ובזיוף מסמכים, התייחסו למריה כאל השקעה שיש לטפח עד שתגיע לגיל המסורתי לנישואים בקרב הקהילה הצוענית - כך מסרה המשטרה ביוון.

שכניהם של בני הזוג אומרים כי השניים קנו את הפעוטה תמורת 850 פאונד מזוג בולגרי. במשטרה בודקים אפשרות כי מריה נמכרה על ידי כנופיה שנמצאה במנוסה מהמשטרה. על פי החשד, הכנופיה המבריחה ילדים מבולגריה ליוון תכננה למכור אותה לזוג יווני אמיד תמורת 22 אלף פאונד, אך נאלצו להוריד את המחיר עקב היתקלות במשטרה.

חשד: תינוקת נוספת נחטפה ביוון

במקביל דווח אתמול (ד') ביוון כי המשטרה עצרה שלושה צוענים באי לסבוס, בחשד כי חטפו תינוקת בת חודשיים. העצורים הם אישה בת 51, בנה בן ה-21 ובת זוגו בת 19. החשודים הודו כי התינוקת אינה שייכת להם וסיפרו כי קיבלו אותה בסוף חודש יולי האחרון מידי צועניה אחרת מול בית חולים באתונה.

בתחילת השבוע עצרה המשטרה באירלנד בני זוג צועניים מקהילת רומה, בחשד שחטפו ילדה בת שבע וגידלו אותה כבתם. החקירה החלה בעקבות תלונה שהגיש אזרח במשטרת דבלין, לאחר שהבחין בילדה בעלת שיער בלונדיני ועיניים כחולות מלווה בגבר ובאישה מקהילת רומה. שוטרים שהגיעו לביתם של בני הזוג באחד מפרברי הבירה תשאלו את השניים ודרשו מהם להציג את תעודת הלידה של בתם.

לאחר שאלה התקשו להמציא את המסמך הם נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה. בחקירתם טענו כי בתם נולדה בשנת 2006 בבית החולים המקומי "קומבה", אך מבדיקה שנערכה ברשומות בית החולים לא נמצא כל אזכור לכך. בהמשך צפויה המשטרה ליטול מבני הזוג דגימות DNA במטרה לקבוע האם הילדה קשורה לאחד מבני קהילת רומה האחרים.