"לא זקוקים לעוד אורניום מועשר"

במקביל לשיחות של טהרן עם מעצמות המערב בנושא תוכנית הגרעין של אירן, מחוקק איראני בכיר אמר כי "הכור הגרעיני בטהרן קיבל אספקה, וכרגע אין צורך להפיק אורניום מועשר ברמה של 20 אחוזים". המחוקק אף הוסיף כי "טהרן מוכנה להמיר את האורניום המועשר שברשותה במוטות דלק גרעיני, ולהסיר את החששות מהשימוש בגרעין"

"לא זקוקים לעוד אורניום מועשר". כור באיר (AP)

מחוקק איראני בכיר אמר כי למדינתו אין צורך באורניום מועשר מעבר לרמה של 20 אחוזים - כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית ICANA המסקרת את הפרלמנט האיראני. הדברים מגיעים בזמן מתוח של שיחות בין אירן למדינות המערב, בהן אירן מתעקשת להמשיך ולהעשיר אורניום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, איש בית המחוקקים חוסיין חוסייני אמר כי "הכור הגרעיני בטהרן קיבל אספקה, וכרגע אין צורך להפיק אורניום מועשר ברמה של 20%". חוסייני נחשב למחוקק בולט באירן, מתוקף תפקידו כדובר הוועדה לביטחון לאומי ולמדיניות חוץ של הפרלמנט האיראני.

לדבריו של חוסייני, "טהרן מוכנה להמיר את האורניום המועשר שברשותה במוטות דלק גרעיני, ולהסיר את החששות מהשימוש בחומר הגרעיני שלא למטרות שלום". עם זאת, בדיווח האיראני לא נמסר אילו עוד צעדים חוסייני סבור שאיראן יכולה לנקוט.

אירן מפעילה כ-10,000 צנטריפוגות שמפיקות כמויות רבות של חומר גרעיני מועשר אותו ניתן להעשיר לרמה גבוהה יותר על מנת לחמש ראשי נפץ גרעיניים. בנוסף, בידי אירן מאות קילוגרמים של אורניום מועשר, שניתן לחמש באמצעותה נשק גרעיני במהירות רבה יותר.