חשד לפרשת "מריה" 2 - באירלנד

משטרת דבלין עצרה בני זוג מקהילת הצוענים רומה בחשד שחטפו תינוקת לפני כשבע שנים ומאז גידלו אותה כבתם. החקירה החלה בעקבות תלונה של אדם שראה ילדה בלונדינית עם עיניים כחולות כשהיא מלווה בבני הזוג

עוד ילדה נחטפה נמצאה? (רויטרס)

פרשת מציאת הילדה "מריה" אצל בני זוג צוענים מקהילת רומה ביוון עוררה סערה גדולה באירופה והעלתה מחדש לכותרות את סוגיית הילדים הנעדרים. היום (ג') אירע מקרה דומה באירלנד, כשהמשטרה המקומית עצרה בני זוג מקהילת רומה בחשד שחטפו ילדה בת 7, שאותה גידלו כבתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה בעקבות תלונה שהגיש אזרח במשטרת דבלין, לאחר שהבחין בילדה בעלת שיער בלונדיני ועיניים כחולות מלווה בגבר ובאישה מקהילת רומה. שוטרים שהגיעו לביתם של בני הזוג באחד מפרברי הבירה תשאלו את השניים ודרשו מהם להציג את תעודת הלידה של בתם.

לאחר שאלה התקשו להמציא את המסמך הם נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה. בחקירתם טענו כי בתם נולדה בשנת 2006 בבית החולים המקומי "קומבה", אך מבדיקה שנערכה ברשומות בית החולים לא נמצא כל אזכור לכך. בהמשך צפויה המשטרה ליטול מבני הזוג דגימות DNA במטרה לקבוע האם הילדה קשורה לאחד מבני קהילת רומה האחרים.

זוג צוענים נעצר בפרבי דבלין, שוטרים באיר (רויטרס)

חשד: הילדה ביוון נקנתה תמורת 1,000 דולר 

המקרה באירלנד מגיע ימים ספורים לאחר חשיפת פרשת הילדה החטופה ביוון, שם עצרה המשטרה את שני הוריה של ילדה בת 4 בחשד שחטפו אותה בינקותה וגידלו אותה כבתם. אתמול הוגש נגד השניים כתב אישום בגין חטיפה. הבוקר דיווח ה"דיילי מייל" הבריטי כי במהלך משפטם יצא האב הריסטוס סאליס, נגד האם אלפטריה דימופולו. "אמרתי לאשתי שאני לא רוצה את מריה בבית - זה ממש כאילו יש לך פצצה בבית", הצהיר האב בדיון.

לפי הדיווח, החוקרים ביוון מאמינים כי הילדה, שנמצאה במקרה בפשיטה משטרתית על הכפר, נקנתה בסכום השווה ל-1,000 דולרים אך עדיין לא ברור מהיכן הגיעה אל שבט רומה. ברשת CNN דווח כי מקורות ביוון טוענים שלפחות 10 תיקים של ילדים שנעדרו "נחקרים מאוד ברצינות" מאז. "מדובר בילדים שנעלמו בארצות הברית, בקנדה, בפולין ובצרפת", סיפר פאנאגיוטיס פראדליס, נציג מארגוני הרווחה ביוון, לרשת CNN.

בני הזוג החשודים בחטיפת הילדה ביוון (AP)

ראש שבט רומה הצועני הביע היום תמיכה בגרסתם של בני הזוג המואשמים בחטיפה וטען כי "לקחו את הילדה תחת חסותם מפני שאמה הבולגרית לא הייתה מסוגלת לגדל אותה בעצמה". עוד הוסיף כי מריה בת ה-4 היתה החמישית במשפחה שהתמודדה עם תנאים כלכליים קשים, אך גודלה כ"ילדה רגילה".

בני הזוג משבט רומה, המואשמים בחטיפתה של מריה ובזיוף מסמכים, הובאו כבר אתמול בפני בית המשפט בלריסה שביוון. עורך דינם של השניים טען כי קיבלו את הילדה מהוריה הביולוגיים. "זה היה אימוץ שלא היה לגמרי חוקי, אבל נעשה בהסכמה", טען עורך הדין.