האישה שהתעלפה במהלך נאום הנשיא: "שמחה שאובמה הציל אותי"

אתמול קטע הנשיא אובמה את נאומו על מנת להושיט יד לאישה הרה וחולת סכרת, שניצבה מאחוריו והחלה להתנדנד. היום התראיינה האישה, כרמל אליסון, ואמרה כי "אני מאוד מובכת שהתעלפתי, אבל שמחה שהוא תפס אותי". על רגע ההתעלפות סיפרה: "אמרתי לעצמי - הו לא, אל תתעלפי, והדבר הבא שאני זוכרת זה שנחתתי בזרועות הנשיא"

נאומו של ברק אובמה על תכנית הבריאות הממשלתית - ה-Obamacare - משך אתמול (ב') כותרות, אך לא בשל תוכנו: במהלך הנאום בבית הלבן התעלפה אישה הרה שעמדה מאחורי אובמה והנשיא הגיב במהירות, קטע את נאומו ותמך בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום התראיינה האישה, כרמל אליסון, לעיתונאי פירס מורגן מרשת CNN, וסיפרה על תחושותיה: "הדבר הראשון שאני זוכרת הוא שאמרתי הו לא, אל תתעלפי. הדבר הבא שאני זוכרת זה שנחתתי אל זרועותיו של הנשיא". אליסון, חולת סכרת הנמצאת בשבוע ה-20 להריונה, אמרה: "חשבתי לעצמי - ואוו , זה ממש קרה".

"אני מאוד מובכת שהתעלפתי, אבל שמחה שהייתי שם ושמחה שהוא תפס אותי", הוסיפה אליסון. "זה היה כבוד עצום להיות שם ואני ממש שמחה שהייתי שם כדי לתמוך בנשיא כשהוא נוקט עמדה בנושא החשיבות של הבריאות לכולנו". 

"אני מאוד מעריכה את הסיוע שלו"

אליסון ציינה כי חוק הבריאות של אובמה אמור להיטיב עמה, בשל התמודדותה עם המחלה הכרונית. לדבריה, הצלתה על ידי אובמה "זו מטאפורה טובה לשירותי הבריאות של האובמה-קייר". אליסון סיפרה למורגן על קשייה עם ביטוחי הבריאות, בשל מצבה הסכרתי, והביעה תקווה כי הנשיא יצליח לשנות את המדיניות הנוכחית, שלא מאפשרת לה לעבור לביטוח אחר.  

"הנשיא שאל איך אני מרגישה, וידא שאני בסדר ואני מאוד מעריכה את הסיוע שלו", סיכמה אליסון, שהבהירה כי היא חשה בטוב.

אתמול קטע הנשיא אובמה את נאומו והציע לה עזרה: "אני מחזיק אותך", אמר הנשיא לאליסון, ואף העיר בבדיחות: "זה קורה כשאני מאריך בדיבור יותר מדיי"