האם נמצאה התרופה להתקרחות?

בעיקר הגברים ישמחו לשמוע על הפיתוח הזה: אנשי מרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק יחד עם מומחים מאוניברסיטת דורהאם הבריטית הצליחו לראשונה ליצור זקיקי שיער אנושי

תרופה להתקרחות? (חדשות 2)

כבר שנים ארוכות האנושות מנסה למצוא מרפא לתופעת ההתקרחות. רופאים, מדענים ושרלטנים - רבים אמרו בעבר שהם מצאו פתרון - אבל בסופו של דבר כל הטיפולים התגלו כאכזבה. אולי הפעם מדובר בפתרון אמיתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדענים בריטים ואמריקנים טוענים שהצליחו לקפוץ צעד עצום קדימה במציאת תרופה להתקרחות - פתרון שעשוי להגיע לפדחת שלכם כבר בשנים הקרובות. על פי הפרסומים, אנשי המרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק יחד עם מומחים מאוניברסיטת דורהאם הבריטית הצליחו לראשונה ליצור זקיקי שיער אנושי. הפרופסורית שעומדת בראש התכנית, אנג'לה קריסטיאנו, ראש התכנית לדרמטולוגיה מולקולרית טוענת שלתגלית יש פוטנציאל "לעשות מהפיכה" בטיפול שניתן לאבדן שיער.

הטכניקה שהמומחים פיתחו מערבת קצירת תאים מבסיס זקיק שיערה או תא שיער אנושיים הנקרא "תא אדום עורי". התאים עוברים שיבוט במעבדה, ומושתלים בחזרה אל בין שכבות עור אנושי שהושתל על עורו של עכבר. המדענים השתמשו בתאים שהוצאו מדוגמיות שיער של שבעה תורמים, חמישה מתוכם הצליחו לגדל שיער.

אפשר לעשות את זה

על פי הפרסומים בארה"ב, המעבר מניסוי הטכניקה על עכברים לצעדי טיפול ממשיים על בני אדם הוא מעבר של צעד קטן ולא מסובך. "יש עוד מספר מכשולים - דברים כמו ייצוב, צבע וצורה, אבל הבסיס, הצעד הראשון מראה שאפשר לעשות את זה", אמרה קריסטיאנו.

בעזרת התאים המשובטים והשתלת השיער ניתן יהיה, לראשונה, לטפל בנפגעי כוויות בנשים ובגברים שאיבדו את שיערם. קריסטיאנו טוענת שניתן יהיה להזריק את התאים המשובטים היישר לגולגולת של אדם, ולהחליף את תאי גידול השיער שמתו. "ניתן יהיה להצמיח ראש שעיר חדש", אמרה בגאווה.

החוקרת התראיינה לתכנית הבוקר של רשת פוקס ואמרה: "הייתי רוצה לראות בזה צעד עצום קדימה בשימוש שנעשה ברפואה הגנרטיבית. שימוש בתאי הגוף עצמו כדי לחדש את גידול השיער. האם זו תהיה תרופה להתקרחות? אני חושבת שכן".