אבי הילדה ש"נחטפה" בבית המשפט: "אמרתי שהילדה היא פצצה בבית"

"הדיילי מייל" הבריטי דיווח כי בדיון בבית המשפט התעמת האב,המואשם בחטיפתה של ילדה בת 4 לשבט צועני, עם אשתו. החוקרים ביוון מאמינים כי הילדה שזכתה לכינוי "המלאכית הבלונדינית" נקנתה בסכום של 1,000 דולרים. החקירה נמשכת ו-10 תיקים של ילדים שנעלמו ברחבי העולם נבדקי בניסיון להבין – מאיפה הגיעה מריה?

מריה- נקנתה ב1000 דולר (רויטרס)

ה"דיילי מייל" הבריטי מדווח כי במהלך המשפט בו מואשם זוג הורים בחטיפתה של ילדה בת 4 לכפר צועני, יצא האב הריסטוס סאליס, נגד האם אלפטריה דימופולו. "אמרתי לאשתי שאני לא רוצה את מריה בבית - זה ממש כאילו יש לך פצצה בבית", הצהיר האב בדיון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, החוקרים ביוון מאמינים כי הילדה, שנמצאה במקרה בפשיטה משטרתית על הכפר, נקנתה בסכום השווה ל-1,000 דולרים אך עדיין לא ברור מהיכן הגיעה אל שבט רומה. ברשת CNN דווח כי מקורות ביוון טוענים שלפחות 10 תיקים של ילדים שנעדרו "נחקרים מאוד ברצינות" מאז.

"מדובר בילדים שנעלמו בארצות הברית, בקנדה, בפולין ובצרפת", סיפר פאנאגיוטיס פראדליס, נציג מארגוני הרווחה ביוון, לרשת CNN. ראש שבט רומה הצועני נעמד היום לצד גרסתם של בני הזוג המואשמים בחטיפה וטען כי "לקחו את הילדה תחת חסותם מפני שאמה הבולגרית לא הייתה מסוגלת לגדל אותה בעצמה". עוד הוסיף כי מריה בת ה-4 היתה החמישית במשפחה שהתמודדה עם תנאים כלכליים קשים, אך גודלה כ"ילדה רגילה". 

מריה והוריה המאמצים (AP)

עורך דינם של בני הזוג: "אימוץ לא חוקי, אך לא חטיפה"

בני הזוג משבט רומה, המואשמים בחטיפתה של מריה ובזיוף מסמכים, הובאו כבר אתמול בפני בית המשפט בלריסה שביוון. עורך דינם של השניים טען כי קיבלו את הילדה מהוריה הביולוגיים. "זה היה אימוץ שלא היה לגמרי חוקי, אבל נעשה בהסכמה", טען עורך הדין.

מריה הקטנה נמצאה לפני מספר ימים בסמוך לעיר לריסה שבמרכז יוון. על פי עדויות של השוטרים שהגיעו לאסוף אותה, היא אותרה כשהיא במצב היגייני לא טוב ובסביבה מוזנחת. מריה עברה בדיקות רפואיות, ובינתיים ניתנה למשמורת של רשויות הרווחה במדינה.

המשטרה היוונית חושדת כי בני הזוג קיבלו לידיהם את מריה במסגרת רשת של הברחות ילדים ונשים סביב העולם. לטענתם, חשד זה התחזק לאחר ש"בני הזוג שינו את גרסתם שוב ושוב באשר לנסיבות בהן הגיעה הילדה לידיהם".