הפיגוע ברוסיה: רגע הפיצוץ באוטובוס

התקשורת ברוסיה פרסמה תמונות מהפיגוע באוטובוס סמוך לעיר וולגוגראד ברוסיה, בו נהרגו יותר משישה בני אדם ולמעלה מ-30 נפצעו. "כל הזכוכיות עפו החוצה, ראינו עשן שחור וכמה אנשים שנפלו או יצאו החוצה", סיפר נהג שנסע מאחורי האוטובוס ברגע הפיצוץ. החשד הוא כי מחבלת מתאבדת היא שפוצצה את האוטובוס במהלך נסיעה

התקשורת הרוסית פרסמה הבוקר (ג') תמונות מרגע הפיצוץ בפיגוע שאירע באוטובוס אמש סמוך לעיר וולגוגראד, בו נהרגו לפחות שישה בני אדם ושלושים נפצעו. על פי החשד, מחבלת מתאבדת היא שהפעילה את מטען הנפץ באוטובוס במהלך הנסיעה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה פיצוץ חזק מאוד, פיצוץ ענק, היו באוטובוס הרבה מאוד סטודנטים", סיפר אחד הנוסעים ששרד את הפיצוץ לרשת BBC. נהג שנסע מאחורי האוטובוס סיפר לערוץ הטלוויזיה רוסיה 24: "כל הזכוכיות עפו החוצה, ראינו עשן שחור וכמה אנשים ברחו מהאוטובוס. זה היה מחזה נוראי".

גורמים ברוסיה החוקרים את הפיגוע מעריכים כי המחבלת המתאבדת היא אישה מוסלמית, בת 30, בשם נאדיה איחיאלובה. היא נשלחה לחבל דגסטן שבצפון הקווקז על ידי ארגון אסלאמי קיצוני, האחראי לפעילויות טרור רבות באזור - זאת על אף המתח הפוחת מול מוסקבה.

כתב BBC במוסקבה, סטיב רוזנברג, דיווח כי בארגוני הביטחון הרוסיים חוששים מעליית מדרגה של פעילות הטרור בקווקז וברוסיה בכלל, לקראת אירוח אולימפיאדת החורף בסוצ'י בחודש פברואר הבא.

בחבלי הארץ קזחסטן, צ'צ'ניה ואינגושטיה פועלים ארגונים מוסלמים קיצוניים המהווים איום מתמיד על הביטחון במדינה. הפיגוע על האוטובוס בקווקז הוא לא הפיגוע הראשון במערכת התחבורה הרוסית. לפני שלוש שנים פיצוץ עז הרג 37 אנשים בשדה התעופה של מוסקבה דומודדבו. ב-2010 מחבלת מתאבדת גרמה למותם של 35 אנשים בפיצוץ בתחנת הרכבת התחתית.