אלה הוריה של הילדה ש"נחטפה" ביוון

בתמונות ראשונות נראים ההורים מכפר צועני ביוון, הנאשמים כי חטפו את הילדה מריה בת ה-4. בעדותם בבית המשפט טענו כי מריה נמסרה להם על ידי אמה. "זה היה אימוץ שלא היה לגמרי חוקי, אבל נעשה בהסכמתה של האם", אמר עורך דינם. בסרטון שפורסם נראית הילדה רוקדת בכפר בו נמצאה

בני הזוג יחד עם מריה בת ה-4 (AP)

ביוון פורסמו הערב (ב') תמונות ראשונות של זוג ההורים צוענים הנאשמים בחטיפתה של מריה בת ה-4 שנמצאה בפשיטה על כפר ביוון. ההורים, הריסטוס סיילס, בן 39, ואלפטריה דימופולו, בת ה-40, הובאו היום בפני בית המשפט בלריסה שביוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני הזוג, המואשמים בחטיפת קטינה ובזיוף מסמכים, מכחישים את הטענות. לדבריהם, הם לקחו את הילדה תחת חסותם - לאחר שאמה של מריה הקטנה העבירה אותה לידיהם לאחר לידתה.

"זה היה אימוץ שלא היה לגמרי חוקי, אבל נעשה בהסכמתה של האם", אמר אחד מעורכי דינם של ההורי והוסיף כי זו גם היתה מהות עדותם של ההורים בבית המשפט. השופטים צפויים להחליט האם להשאיר את ההורים במעצר עד תום ההליכים או לשחררם.

אתמול פורסם סרטון וידאו בו נראית מריה בת ה-4 רוקדת כמעט באי רצון בפני קהל של צופים. "אמה שלחה אותנו להצטרף אלינו לבמה", סיפרה מריה דימיטריו, נכדתו של מנהיג הכפר הצועני, "היא אוהבת לרקוד לא התייחסו אליה רע".

האב הנאשם במעצר (AP)

מריה, שהתקשורת היוונית מכנה אותה "המלאך הבלונדיני", עומדת במוקד של חקירה בינלאומית של האינטרפול, לאחר שנמצאה בכפר הצועני טבקו במרכז יוון במהלך פשיטת של המשטרה שנערכה במקום לחיפוש סמים ונשק.

"לקחנו הילדה בהסכמה". האם במעצר (AP)

חשדם של השוטרים התעורר בשל ההבדל המשמעותי במראה החיצוני בינה לבין מי שטענו להיות הוריה. בדיקות DNA שנערכו לה ולזוג ההורים, עמם התגוררה, העלו כי אכן לא מדובר בבני משפחה. "תכונותיה הגופניות מצביעות על כך שהיא עשויה הייתה להגיע ממזרח או מצפון אירופה", אמר גורם משטרתי ביוון עם מציאתה של מריה בת ה-4.