יוון: "הוריה" של מריה מואשמים בחטיפתה

בני הזוג הצוענים, החשודים שחטפו את הילדה הבלונדינית בת ה-4, יתייצבו היום בבית המשפט. עורך דינם טוען כי "הם לא חטפו את הפעוטה, הם אימצו אותה בדרך לא חוקית, אבל בדרך שניתן לאמת". המשטרה ממשיכה לחקור את החשד שהיא נחטפה כחלק מרשת להברחת ומכירת ילדות נשים

התעלומה נמשכת (AP)

בני הזוג הצוענים יתייצבו היום (ב') בבית המשפט ביוון כדי לשמוע ולהתמודד עם האישומים בגין חטיפת הפעוטה הבלונדינית בת הארבע שעונה לשם "מריה". הילדה נמצאה במהלך פשיטה שערכו הרשויות על מחנה של בני השבט במרכז יוון בשבוע שעבר וגרמה לסערה בינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבדיקות ד.נ.א שנערכו לאחרונה, התגלה שהילדה היא לא בתם הטבעית של בני הזוג שהזדהו כהוריה, אך השניים טוענים שקיבלו אותה לידיהם כחוק. מלבד חטיפת קטין, האישה בשנות ה-40 לחייה והגבר בן ה-39, יואשמו בבית הדין היווני גם בזיוף מסמכים ואחזקתם.

במקביל, טוענים היום השניים כי טיפלו בילדה היטב. אחיו של האיש שמזדהה כאביה של הילדה, אמר בריאיון לרשת BBC הבריטית שהיא אומצה כחוק, מיד לאחר שנולדה. ראשי הקהילה הצוענית אף טענו שכעת, מלבד ההאשמות שאיתם הם רגילים להתמודד - כגון סטיגמות בנושא גנבות, וסחר בסמים, הם נאלצים להתמודד עם תווית של גנבי ילדים. "זו רדיפה של ממש", אמרו אנשי הקהילה בריאיון לטלוויזיה המקומית.

עורך הדין שמונה לייצג אותם, טוען כי אמה הביולוגית של הילדה נתנה אותה לבני הקהילה לאחר שהחליטה לוותר עליה משום שלא יכלה לטפל בה כראוי. "הלקוח שלנו טוען שמעולם הם לא חטפו את הפעוטה הזו, הם אימצו אותה בדרך לא חוקית, אבל בדרך שניתן לאמת", אמר עו"ד קאטסאבוס.

במשטרה לא ממהרים לאמץ את הגרסה הזו של עורך הדין. שוטרים יוונים נעזרים באינטרפול וברשתות תקשורת בינלאומיות כדי לפרסם את תמונת הילדה בניסיון למצוא את הוריה, החשד הוא שבני השבט חטפו את הפעוטה כדי שתהיה חלק מרשת סחר והברחת נשים בינלאומית.