חדשות לשקרים: זיופי המגיש הבכיר

ימים קשים מאוד עוברים על בריאן וויליאמס, שהיה עד היום הפנים של מהדורת החדשות הנצפית בארה"ב. בסוף השבוע הוא הודיע שהוא יוצא לחופשה לאחר שנחשף כי ככל הנראה הוא המציא - או לפחות לא דייק - כשדיווח שהיה במסוק שספג פגיעה מטיל RPG. היום עולים עוד זיופים מהעבר, כולל קטיושה ש"חלפה תחתיו" בדרכה לישראל

הסתבך. בריאן וויליאמס (AP)

מגיש החדשות הבכיר ברשת NBC, בריאן וויליאמס, הודיע היום (ראשון) שייקח חופשה מהגשת מעבודתו, בעקבות הספקות הגוברים והולכים בנוגע לאמינות הדיווחים שלו. וויליאמס ציין במכתב שפורסם כי הפקפוק באמינותו פוגע במהדורת החדשות הנצפית ביותר בארה"ב. "בעיצומה של קריירה שהוקדשה לכיסוי החדשות, הבנתי שהפכתי להיות חלק מהחדשות בעקבות המעשים שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וויליאמס התייחס לשערורייה המסעירה את התקשורת האמריקנית. הפרשה מתרכזת בדיווח שהעביר וויליאמס על המלחמה בעירק ב-2003, שבו טען שהיה במסוק צבאי שנפגע מטיל ונאלץ לבצע נחיתת אונס. חיילים אמריקנים שטענו כי לא היו דברים מעולם אילצו את איש החדשות לחזור בו מהדיווח וגם להתנצל.

מאז שנחשפה הפרשה, התקשורת האמריקנית אוספת טענות נוספות שמעמידות את הדיווחים של וויליאמס בספק. באחד מדיווחיו הוא סיפר כיצד ראה טיל קטיושה חולף מתחת למסוק שבו טס במהלך עימות בין ישראל לחיזבאללה. את הסיפור הזה הוא סיפר גם בריאיון שהעניק לסאטיריקן ג'ון סטיוארט.

בדיווח אחר שהעביר, במהלך הסופה "קתרינה" שהכתה בניו אורלינס, טען וויליאמס כי הוא ראה גופות צפות ברובע הצרפתי של העיר - אזור שבקושי נפגע מהסופה. "אני בר מזל שבעברי שרדתי אירועים כאלה", אמר באחד הריאיונות שהעניק על חוויותיו.