גורמים אירניים: "המעצמות הסכימו להעשרת אורניום ברמה נמוכה"

העיתון אל חיאת מצטט גורמים באירן שאומרים כי במהלך השיחות בשוויץ הביעו מעצמות המערב הסכמה כי טהרן תמשיך בפעולות העשרת האורניום ברמה נמוכה. המשך פעילות ההעשרה היתה אחת הנקודות המרכזיות שעליהן התעקשה אירן כדי לשמור על מחזור שלם של טכנולוגיה גרעינית. נתניהו: "הלחץ הבינלאומי צריך להימשך"

"המעצמות הסכימו למהלך". ארכיון (רויטרס)

מתרבים הדיווחים אודות הצעתה של אירן לשש המעצמות בנוגע לתכניתה הגרעינית: גורמים ברפובליקה האסלאמית צוטטו בעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, באמרם כי המערב הסכים להעשרת אורניום ברמה נמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות הדבר, אם יתברר כנכון, היא השלמתן של שש המעצמות עם האפשרות שלאירן יהיה מחזור שלם של טכנולוגיה גרעינית - דבר שטהרן התעקשה עליו בכל סבבי השיחות עם המערב עד כה.

נתניהו: "הלחץ הבינלאומי צריך להימשך"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסבב השיחות בין אירן למעצמות, ואמר כי "אסור לשכוח שהמשטר האירני הוליך שולל באופן שיטתי את הקהילה הבינלאומית. במצב הזה, כל עו דאנחנו לא רואים מעשים במקום מילים - הלחץ הבינלאומי צריך להימשך ויתר על כן, הוא צריך להיות מוגבר".

לדברי נתניהו, ככל שהלחץ יגבר, כך הסיכוי שתכנית הגרעין הצבאית האירנית תתפרק - גובר". עוד הוסיף, כי לשיטתו קיימת סכנה של "מתן לגיטימציה בינלאומית למשטר סורר שמשתתף בשנתיים האחרונות בטבח המוני של אזרחים - נשים וילדים - בסוריה".

יו"ר הפרלמנט באיראן הזהיר היום את המערב מהמשך הפעלת לחץ נגד המדינה להפסקת תכנית הגרעין שלה. עלי לארג'ני שמע בסוף השבוע את דרישתם של מספר מחוקקים אמריקנים מוושינגטון שדרשו להחריף את הסנקציות נגד אירן למרות השיחות בג'נווה. לארג'ני אמר היום שאירן יכולה לפעול על פי היגיון פנימי אם המערב ימשיך להפעיל "מדיניות של סטנדרטיים כפולים לא מוצדקים".