חשד ביוון: ילדה בת 4 אותרה בכפר צועני לאחר שנחטפה

בת 4 נמצאה בפשיטה של המשטרה על כפר צועני ביוון. חשדם של השוטרים התעורר בשל ההבדל במראה החיצוני בין הילדה, בלונדינית בעלת עיניים הכחולות, לבין מי שטענו להיות הוריה. בדיקת DNA הוכיחה כי אין בינם לבין הילדה קשר ביולוגי והחשש כי נפלה קורבן לחטיפה וסחר בילדים. הרשויות פתחו במאמצים לאיתור הוריה

הילדה שנמצאה בכפר הצועני (AP)

תעלומה באירופה: ילדה בת ארבע נמצאה בכפר צועני בכיוון, לאחר שככל הנראה נחטפה מידי הוריה באחת ממדינות מזרח או צפון היבשת. המשטרה המקומית עושה כעת מאמצים לאתר את הוריה הביולוגיים של הילדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדה, בעלת שיער בלונדיני ועיניים כחולות, נמצאה במהלך פשיטה משטרתית שגרתית על כפר צוענים ביוון. חשדם של השוטרים התעורר בשל ההבדל המשמעותי במראה החיצוני בינה לבין מי שטענו להיות הוריה.

בדיקות DNA שנערכו לה ולבני הזוג עמם התגוררה העלו כי אכן לא מדובר בבני משפחה. "תכונותיה הגופניות מצביעות על כך שהיא עשויה הייתה להגיע ממזרח או מצפון אירופה", אמר גורם משטרתי ביוון. גורמים במדינה חוששים כי הילדה נפלה קורבן לחטיפה או למקרה של סחר בילדים. בני הזוג אצלם נמצאה הילדה הואשמו בחטיפת קטינה והרשויות ביוון פנו לאינטרפול בבקשה לסיוע.

הילדה נלקחה לטיפולה של קרן צדקה ביוון בשם "חיוך של ילד", ותמונתה הופצה ברחבי היבשת בניסיון למצוא את הוריה. נשיא ארגון הצדקה סיפר כי הפעוטה מבולבלת והמומה משינוי האווירה סביבה.

"היא מפוחדת. כשהגיעה אלינו הייתה שרויה בלחץ רב", סיפר נשיא הארגון. "העובדים אצלנו מנסים ליצור כמה קשר, אך מדובר במאבק ממושך". לדבריו, ניכר כי הילדה מבינה יוונית אך אינה דוברת את השפה. הם הוסיפו כי התגוררה בכפר הצועני תחת תנאים קשים והגיעה לחזקתם כשהיא מוזנחת.

הוריה של מדלן מקאן, שנעלמה במהלך חופשה משפחתית בפורטוגל ב-2009, הגיבו גם הם לאיתור הילדה. דובר של המשפחה אמר כי "מציאת הילדה ביוון נתנה להם תקווה רבה שגם מדלן תימצא יום אחד בחיים".