למכירה פומבית: הכינור מהטיטניק

למעלה מ-100 שנים לאחר טביעת ספינת הפאר, מוצע למכירה פומבית באנגליה הכינור של מנהל התזמורת. "מדובר בפיסה נדירה של היסטוריה", אמר מנהל המכירה הפומבית, שמעריך כי הפריט הנדיר יגרוף יותר מ-300 אלף דולרים. אגב, גם אם תרכשו את הכינור - לא תוכלו לנגן עליו

לא ניתן לנגן בו עוד. הכינור (AP)

300 אלף דולר והוא שלכם: הכינור המפורסם מספינת הפאר טיטניק, שהמשיך לנגן גם שהספינה החלה לטבוע, עומד למכירה. הכינור, בן למעלה מ-100 שנים, יעמוד מחר (ש') למכירה פומבית באנגליה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכינור הוא שריד תרבותי והיסטוריה מהספינה המיתולוגית, שטבעה בחודש אפריל 1912 לאחר שפגעה בקרחון, באסון שבו נהרגו 1,517 איש. אף נגן מהתזמורת, שניסתה להנעים את זמנם של הנוסעים, לא שרד, אך הכינור נמצא בים כשבוע לאחר התאונה.

על הכינור כתוב שמו של מנהל התזמורת, וואלאס הארטלי, וההערכה היא כי הכלי המדובר הוא אכן כינורו האישי. הכינור הועבר למספר בדיקות על מנת לאמת את האותנטיות שלו, ונקבע כי מדובר בכינור של הארטלי "מעל לכל ספק סביר".

1,517 איש נהרגו. הטיטניק (AP)

"מעורר רגשות עזים"

"זוהי פיסה נדירה של היסטוריה", אמר אנדרו אלדרידג', מנהל מכירות פומביות בבית המכירות "הנרי אלדרידג' ובניו". "הייתי מנהל מכירות במשך 20 שנה, אך מעולם לא ראיתי פריט שמעורר רגשות עזים כאלו אצל אנשים". רבים שיבחו את המוזיקאים, שהקריבו את חייהם עבור אחרים: "הארטלי והנגנים האחרים היו אמיצים מאוד ולא נטשו את משמרתם עד הסוף המר", הוסיף אלדרידג'.

בית המכירות, שמתמחה בפריטים מהטיטניק, מעריך כי הכינור יימכר ביותר מ-200 אלף ליש"ט, שהם כ-323 אלף דולרים. המכירה תתקיים מחר במחוז ווילטשייר בדרום אנגליה. הכינור, תוצרת גרמניה, הוענק להארטלי מארוסתו, מריה רובינסון, שחרטה עליו הקדשה לאהובה. לדברי בית המכירות, לא ניתן עוד לנגן בכינור בשל הנזק שנגרם לו.