צפו: שריפות ענק באוסטרליה, מאות בתים הוחרבו

כ-2,000 כבאים נלחמים בשריפות עזות באזור סידני ובאזורים נוספים ברחבי אוסטרליה. הלהבות הגיעו לגובה של 20-30 מטרים, והרסו עשרות בתים, לפחות אדם אחד נהרג, ובמדינה חוששים מקורבנות נוספים ומנזק רב באזורים בהם השריפה עדיין משתוללת. כך זה נראה

כוחות כיבוי האש באוסטרליה נלחמים בסדרת שריפות במחוז ניו סאות' ווילס וסביב העיר סידני. השריפות, שהוגדרו על ידי התקשורת המקומית כ"חמורות ביותר שנראו בשנים האחרונות", מסכנות את בתיהם של תושבים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, לפחות אדם אחד, גבר בן 63, נהרג בביתו, וגורמים במדינה מעריכים כי מאות בתים הוחרבו. ראש הממשלה טוני אבוט ביקר בחלק מאתרי השריפות, ושר המשטרה ושירותי החרום אמר כי "המהירות והעוצמה" של השריפות "לא נראתה במשך שנים רבות מאוד". "אנחנו בשלב זה עדיין מעריכים את הנזקים, ולהערכתי הנזקים הם משמעותיים", הוסיף השר, מייקל גלאגר.

מאות תושבים העבירו את הלילה במרכזי פינוי, ואלו שניסו לשוב לבתיהם מצאו בעיקר אדמה חרוכה. חלק מהלהבות הגיעו לגובה של 20-30 מטרים. כבאים פועלים ברחבי המדינה, אך לפי שעה לא הושגה שליטה במרבית השריפות.

טרם הושגה שליטה על הלהבות (AP)

ראש הממשלה טוני אבוט שיבח את הציבור שמסייע בכיבוי השריפות: "אלו אנשים רגילים, שהתאחדו כדי לעזור לקהילה ולהגן על בני ארצם". לפחות שלושה מהכאבים נפצעו בלהבות והועברו לקבלת טיפול רפואי.

רון פולר, תושב שביתו נהרס, אמר כי "היו כאן שריפות בעבר, אבל זו הייתה חריגה - היא פשוט התפשטה באזור במהירות יוצאת דופן, והרסה חלק מהבתים".