דוח: 30 מיליון בני אדם חיים בתנאי עבדות

ארגון בינלאומי למאבק בעבדות פרסם דוח ממנו עולה כי בעולם חיים 30 מיליון בני אדם בתנאי עבדות מודרנית. במספר העבדים מובילה הודו, בשיעורם ביחס לאוכלוסייה מובילה מאוריטניה שבאפריקה. גם פקיסטן, סין, האיטי ומולדובה בין הראשונות. ישראל מדורגת לפני מצרים ולבנון

אילוסטרציה (רויטרס)

30 מיליון בני אדם בעולם חיים בתנאי עבדות - כך עולה מדוח "מדד העבדות העולמית" שפרסם ארגון WFF הנאבק בעבדות. מספרית, המדינה בה חיים הכי הרבה עבדים, כמעט 14 מיליון, היא הודו, אך התופעה שכיחה ביותר במאוריטניה שבמערב אפריקה, שם 4% מהאוכלוסייה חיה בתנאי עבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מקווים שהדוח יסייע לממשלות לטפל בפשע החבוי הזה", אמר מנכ"ל הארגון, ניק גרונו, לסוכנות הידיעות AFP. "ממשלות רבות לא יאהבו את מה שיש לנו לומר".

ארגון WFF שמושבו באוסטרליה מגדיר עבדות מודרנית כעבדות לכל דבר, אך גם שיעבוד על רקע חוב כלכלי, נישואים כפויים, מכירה או ניצול של ילדים, סחר בבני אדם ועבודות כפיה. "הרבה אנשים מופעים לשמוע שעדיין יש עבדות בעולם", סיפר גרונו."אנשים רבים נשלטים באלימות, או מתפתים להגיע למצבים בהם מנצלים אותם, והם לא יכולים לעזוב".

מקוםמדינה
1.מאוריטניה
2.האיטי
3.פקיסטן
4.הודו
5.נפאל
6.מולדובה
7.בנין
8.חוף השנהב
9.גמביה
10.גבון

מאורטיניה מובילה את הרשימה בשיעור העבדות, ואחריה האיטי, פקיסטן, הודו, נפאל, מולדובה, בנין, חוף השנהב, גמביה וגבון. מולדובה היא המדינה האירופית היחידה ב-10 המקומות הראשונים. 72% מהעבדים בעולם חיים ביבשת אסיה.

ישראל מופיעה בדוח במקום ה-111, כשמצבה טוב מזה של מדינות אירופיות כמו צ'כיה, פולין, סרביה וקרואטיה, אבל פחות טוב מזה של מצרים ולבנון. ולב רוסיה מופיעה במקום ב-49 ברשימה, סין שם קיימת תופעה של עבודת ילדים במקום ה-84, ארצות הברית במקום ה-134, צרפת במקום ה-139 ובריטניה סוגרת את הרשימה במקום ה-160 יחד עם אירלנד ואיסלנד.