צפו: כדורי ענק של אש כילו קניון בפוקט

פיצוץ אדיר שאירע במרכז מסחרי בלב פוקט האיר את שמי האי, ובעקבותיו פרצה שריפת ענק. עדיין לא ברור כמה בני אדם נהרגו באסון, אך על פי הערכות כאלף איש עבדו במקום. "כולם רצו אל מחוץ לחנות ואמרו שיש תוהו ובוהו", סיפרו לקוחות שניצלו מהשריפה

שריפת ענק פרצה אמש (ד') במרכז מסחרי באי התאילנדי פוקט. על פי הערכות, כאלף איש עבדו בזמן שפרצה הדליקה, ועדיין לא ברור כמה בני אדם נספו בשריפה שהחלה להתפשט בעקבות פיצוץ אדיר שאירע במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ נראה בשמי פוקט, גם במרחק של קילומטרים מהמרכז המסחרי, והלהבות הגבוהות נראו גם הן למרחקים. הכבאים עדיין פועלים בניסיון להשתלט על האש, ופצועים שחולצו מהתופת פונו לבית החולים בפוקט. אזרחים רבים נהרו לבית החולים בתקווה לפגוש את יקיריהם הנעדרים וכדי להתעדכן במצבם הרפואי.

בני זוג שהגיעו כלקוחות למרכז המסחרי סיפרו לסוכנויות הידיעות כי בזמן ששילמו בקופה על הסחורה שרכשו, החלו אנשים אחרים לצעוק ולהזהיר מפני האש שהחלה להשתולל. "כולם רצו אל מחוץ לחנות ואמרו שיש תוהו ובוהו", אמרו השניים.

כל התושבים המתגוררים בסביבת המרכז המסחרי פונו מבתיהם, מחשש לפיצוצים נוספים שיתרחשו במקום. המרכז המסחרי מכיל בין היתר מכלי גז ובסמוך לו שוכנת תחנת דלק.

ממשרד החוץ נמסר כי הם טרם דווחו על המקרה וכי לא ידוע להם על ישראלים ששהו במקום בזמן השריפה.