צפו: מחאת המורים בברזיל הפכה למהומה אלימה וסוערת

במחוזות רבים במדינה שובתים אלפי מורים ומורות במחאה על תנאי השכר וההעסקה שלהם. אלא שהפגנה שקטה לתמיכה במאבק של המורים, הפכה עד מהרה לאנרכיה: מפגינים מתנגדי השלטון החלו להתפרע ברחובות, להשליך רימוני עשן ולהתעמת עם שוטרים. כך זה נראה

פעמים רבות שבהן מגיעים דיווחים על המונים ברחובות ברזיל, בדרך כלל מדובר בקרנבל השנתי והססגוני. אלא שבמקרה הזה - מדובר באירוע שונה לחלוטין. המוני מפגינים שהתאספו הלילה ברחובות ריו דה ז'נרו וסאו פאולו - מהערים הגדולות ביותר בברזיל, התכנסו כדי לתמוך במאבקם של המורים במדינה, הנאבקים לשפר את תנאי העסקתם ולהעלות את שכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד מהרה, הפכה הפגנה שקטה לתמיכה במאבק המורים לאנרכיה: מתנגדי השלטון בברזיל שהפגינו ברחובות והביעו תמיכה במורים, הפכו את המאבק השקט למהומה אלימה וחסרת רסן שכללה התפרעויות, עימותים אלימים עם שוטרים שאף הובילו למעצרים, השלכת רימוני עשן ומעשי ונדליזם רבים ברחובות. מפגינים רבים עטו על ראשיהם מסכות גז והבעירו ניידות משטרה, בעודם מנסים לחדור חומה בצורה של שוטרים שהגנו על עצמם.

מהומות אלימות וונדליזם ברחובות (רויטרס)

המהומות של מתנגדי השלטון בברזיל שפרצו לראשונה ביוני האחרון, מדאיגות מאוד את הממשל במדינה. בין היתר מכיוון שבעוד כחצי שנה צפוי להתקיים בברזיל טורניר המונדיאל ובקיץ 2016 ייערכו בה המשחקים האולימפיים - אירועים המצריכים שליטה ביטחונית מלאה והיערכות מאסיבית של כוחות אבטחה.