למכירה: טבעת הנישואים ואקדחו של רוצח קנדי

יובל לאחר ההתנקשות בנשיא ארה"ב לשעבר ג'ון פ. קנדי, מוצעים כעת למכירה פומבית חפציו האישיים של רוצחו. במחיר התחלתי של 200 דולרים יימכרו פריטים מאוסף כלי הנשק של אוסוולד, כמו גם תמונות נדירות מפרקים שונים בחייו, וטבעת הנישואים שלו - אותה השאיר בבית ביום שבו יצא להתנקש בחיי הנשיא

תמונת המעצר (צילום: בית המכירות RR)

בשבוע הבא תתקיים בבוסטון, ארה"ב, מכירה פומבית שצפויה לעורר סערה ציבורית, שבה יימכרו עשרות חפצים אישיים של לי הארווי אוסוולד, רוצחו של הנשיא לשעבר ג'ון פ. קנדי - בדיוק 50 שנים לאחר ההתנקשות בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עיתון ה"דיילי מייל", במכירה הפומבית שעורך בית המכירות RR יימכרו בין השאר גלויות ומכתבים שכתב אוסוולד במהלך חייו, כמו גם עשר תמונות נדירות בשחור לבן שבהן מתועד רוצחו של קנדי בשלבים שונים של חייו - מימיו כתלמיד תיכון, דרך שירותו הצבאי בחיל הנחתים ויום חתונתו, ועד לתמונת המעצר שלו שצולמה יום לאחר הרצח.

טבעת הנישואים של אוסוולד (צילום: בית המכירות RR)

הפריט שנחשב ליוקרתי ביותר, ועל כן גם מוצע למכירה במחיר ההתחלתי היקר ביותר של 2,500 דולרים, היא טבעת הנישואין של לי הארווי אוסוולד. טבעת הזהב במשקל 14 קראט, עליה חרוט סמל הקומוניזם, נמכרת כעת לאחר שהוחזרה לאלמנתו של הרוצח בשנה שעברה. "אין לי שום עניין בחפצים הקשורים  לרצח קנדי", הסבירה מרינה אוסוולד פורטר, אלמנתו בת ה-72 של הרוצח.

(צילום: בית המכירות RR)

מי שירכוש לבסוף את טבעת הנישואים יקבל בנוסף מכתב בן חמישה דפים בכתב ידה של האלמנה, שבו היא מגוללת את ההיסטוריה של הטבעת. בין השאר מסופר שם כיצד אוסוולד השאיר את הטבעת על השידה שליד מיטתו בביתם שבטקסס, לפני שנסע לדאלאס כדי לבצע את ההתנקשות בנשיא קנדי.

עוד מוצעים למכירה פריטים מאוסף כלי הנשק של רוצח קנדי, בהם אקדחו והסכין האישית שלו מימיו כחייל. פרטי לבוש, לוח שחמט וקופסת ממתקים עם כיתוב ברוסית אותה שלח לאימו יוצעו גם הם לכל המרבה במחיר. בבית המכירות מדגישים כי המכירה פתוחה לכל, ושהחפצים הזולים ביותר יימכרו במחיר התחלתי של כ-200 דולרים.