יפן: 13 הרוגים ב"סופת הטייפון של העשור"

סופת הטייפון "וויפה" שמוגרדת כזקה ביותר מזה עשור מכה ביפן, והביאה למותם של לפחות 13 בני אדם במפולות בוץ ושטפונות באי דרומית לטוקיו. בפוקושימה לא דיווחו לפי שעה על נזק לכור הגרעיני, אך חוששים מדליפות נוספות

נזקים כבדים דרומית לטוקיו (רויטרס)

לפחות 13 בני אדם נהרגו בסופת טייפון שפגעה בחופי יפן - כך הודיעה משטרת יפן. 50 בני אדם מוגדרים נעדרים, ו-20 אלף פונו מבתיהם באזור הבירה טוקיו. הסופה "וויפה" מוגדרת כחזקה ביותר שפגעה ביפן בעשור האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב ההרוגים מצאו את מותם במפולות בוץ ושטפונות באי אושימה, דרומית לטוקיו. מזג האוויר הקשה מורגש גם בטוקיו, שם בוטלו 400 טיסות, ועשרות אלפי נוסעים עדיין מעוכבים.

צפונית לשם, חוששים שהסופה תפגע בתחנת הכוח בגרעינית בפוקושימה, שם מאוחסנת כמות גדולה של מים רדיואקטיביים מזוהמים, לאחר שהתחנה נפגעה ברעידת האדמה שפקדה את יפן לפני שנתיים וחצי. עם זאת, בהנהלת הכור דיווחו כי רמות הקרינה מוגדרות בטוחות, וכי הסופה לא גרמה לפי שעה נזק כלשהו.

המשטרה המקומית צופה כי מניין ההרוגים צפוי לעלות, אך החזאים מעריכים כי יפן עברה את החלק הגרוע ביותר. הסופה "וויפה" נעה לכיוון צפון מזרח, הרחק מיפן, ורק שוליה יפגעו במדינה.