נדחתה ההצבעה על הגדלת תקרת החוב

הרפובליקנים בבית הנבחרים האמריקני הודיעו כי הם דוחים את ההצבעה שהייתה אמורה להתקיים הלילה. המשמעות של המהלך - לאמריקנים יהיה יום אחד בלבד להגיע לפתרון לפני שהמדינה תגיע לפשיטת רגל. אולם למרות הלחץ, בוחר נשיא ארה"ב ברק אובמה להביע אופטימיות ומאמין שהמשבר פתיר

אובמה. עדיין שומר על אופטימיות (AP)

בית הנבחרים האמריקני החליט לדחות הצבעה על הצעה שנועדה להביא לפתרון המשבר התקציבי במדינה ולהעלאת תקרת החוב. הקונגרס צפוי להצביע רק מחר (ה') על הצעה מתוקנת שיציגו הרפובליקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דחייה זו מקרבת את ארה"ב לקראת נקודת האל חזור - אם לא תתקבל הצעה שמקובלת על כל הצדדים, ארצות הברית תוכרז חדלת פרעון ולמעשה תוגדר כפושטת רגל.

גורמים בסנאט העריכו כי גם ב-24 השעות הקרובות לא תושג הסכמה בין הצדדים. עם זאת, הם ציינו כי הסכמה כזו קרובה מאוד, ולא מן הנמנע שהיא תושג ברגע האחרון, עד יום חמישי. 

המחלוקת בבית הנבחרים הגיעה לשיאה כאשר הרוב הרפובליקני בחר לדחות את ההצעה הקיימת ולנסות להציב על שולחן מקבלי ההחלטות הצעה חדשה העונה על דרישותיהם.

דירוג האשראי של ארה"ב בסכנה

במקביל הודיעה חברת דירוג האשראי פיץ' כי אם לא יימצא פתרון למשבר, דירוג האשראי המושלם של ארה"ב עשוי לרדת. מהלך זה עשוי להעצים את המשבר הכלכלי אליו עשויה להיכנס ארה"ב.

אולם למרות שהשעון דוחק באמריקנים, נשיא ארה"ב ברק אובמה מרגיע את הרוחות. בראיון שסיפק אומבה לרשת טלוויזיה אמריקנית אמר: "למרות שאין לנו הרבה זמן, אני צופה שנגיע לפתרון."

במהלך היום אובמה צפוי להיפגש עם מזכיר האוצר של ארצות הברית ג'ייקוב לו. ככל הנראה השניים ידונו בדרכים למציאת פתרון למשבר.