צפו: בן 12 ירה למוות במכר משפחה במטווח

מה קורה כשמדריכת ירי מפצירה בילד בן 12 להצטלם כשרובה בידו? המקרה המטריד הזה התרחש ברוסיה לאחרונה, וגרם למותו של אחד מידידה של האם. כעת מעריכים כי המדריכה תועמד לדין על כך שלא וידאה שהנשק, שאחז הילד בידו - אינו טעון

טרגדיה במטווח ברוסיה: תלמיד בית ספר בן 12 ירה למוות בידיד של אמו, לאחר שאחת ממדריכות הירי עודדה אותו לקחת את אחד הרובים במקום ולהצטלם איתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הקשה אירע לאחרונה באחד מפרברי העיר מוסקווה. האם הגיעה עם בנה וידיד נוסף למקום על מנת להתאמן בירי. בשלב מסויים, לאחר סבב ראשון ומוצלח, צעדו האם והמכר לעבר המטרות כדי לבדוק את פגיעותיהם. מדריכת הירי, הציעה לבן ה-12, שנותר מאחור להצטלם כשבידו הרובה, וזאת מבלי לוודא כי הנשק אינו טעון.

כחלק מסדרת הצילומים המטרידה, העמיד הנער פנים שהוא יורה לעבר אחת המטרות. הוא לחץ על ההדק מבלי לדעת כי קליע נוסף נותר בתוך הרובה. שניות לאחר מכן נשמע קול נפץ אדיר ברחבי המטווח, וידידה של האם נחת על הקרקע במהירות. בסרטון הוידאו שפורסם נראית תגובתה הקשה של האם, שעמדה מטרים ספורים לידו וחייה ניצלו בנס. כשהגיעו כוחות ההצלה למטווח הם נחרדו לגלות כי הקליע פגע בראשו של האיש, ולא נותר להם אלא לקבוע את מותו.

המשטרה המקומית פתחה בחקירת נסיבות המקרה, ולמרות שמדגישים שם את חוסר אחריותו של הנער, מי שתוטל עליה האחריות היא מדריכת הירי שמעלה בתפקידה, ואישרה לילד להשתובב עם כלי נשק קטלני מבלי לבדוק אותו לפני כן. פרסום הסרטון, שזכה עד כה לעשרות אלפי צפיות, כבר מעורר סערה ברחבי המדינה, שבה ירי למטרות פנאי וציד הם חלק בלתי נפרד מהתרבות המקומית.