פרטים חדשים על היעלמות מדלן מקאן נחשפים: "האם החמיצה במספר דקות את החוטף"

בשחזור ששודר ברשת בי.בי.סי הבריטית, נחשפו פרטים חדשים ומסעירים אודות היעלמותה של הילדה מדלן מקאן לפני כ-6 שנים בפורטוגל. "משטרת פורטוגל חשדה כל הזמן באדם לא נכון", טענו החוקרים, וחשפו קלסתרון של אדם אחר, הנראה סוחב פעוט - שהפך לחשוד המרכזי

החמיצה בדקות את החוטף, קייט מקאן (רויטרס)

אחרי ציפייה ארוכה ושלל קדימונים, שודר אמש (ב') שחזור היעלמותה של הילדה מדלן מקאן, לפני למעלה משש שנים בעיר נופש בפורטוגל, בתוכנית התחקירים "Crime Watch" ברשת בי.בי.סי הבריטית. במהלך התוכנית נחשף כי אמה של מדלן, קייט, החמיצה את החוטף שהגיע לחדרה - בדקות ספורות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד נחשף, כי בלשי המשטרה מאמינים  שאדם הנראה סוחב פעוט, במרחק של כמה מאות מטרים בלבד מדירת הנופש של בני משפחת מקאן - הוא החשוד העיקרי בחטיפתה של מדלן. קלסתרון של אותו אדם, שורטט על סמך דבריהם של עדי ראייה ופורסם בימים האחרונים. 

חוקרי הסקוטלנד יארד פנו לציבור במטרה להשיג מידע אודות אותו חשוד מסתורי, שלאחרונה התברר כי הוא אינו אותו אדם אותו מחפשת המשטרה הפורטוגלית בשש השנים האחרונות. "ככל הנראה כיוון החקירה עד כה היה שגוי", הודה אחד מקציני המשטרה בתוכנית הטלוויזיה שזכתה לעניין רב.

קלסתרון החשוד המרכזי בחטיפה (רויטרס)

עד כה הסתמכו החוקרים הפורטוגלים על עדות של חברתה של האם, שראתה אדם הנושא על כפיו ילד בשעות הערב. אחרי מאמצים רבים, הצליחו תחקירני התוכנית לאתר את אותו חשוד, ואז התברר כי הוא הוביל את אחד מילדיו. דיווח אחר שהתקבל, על אדם נוסף שהחזיק ילדה בלונדית לבושה בפיג'מה בשעה מאוחרת יותר - הפך בכך לכיוון החקירה העיקרי ואולי היחידי שנמצא בידי החוקרים.

מדלן נותרה לבדה בחדר המלון בין השעות 20:30-22:00, 90 דקות שבהן הוריה יצאו לאכול במסעדה מקומית. כשחזרה האם למלון כדי לבדוק לשלומה, היא נחרדה לגלות כי מדלן הקטנה נעלמה. "ראיתי את אותו אדם בין השעות 21:55-22:00", אמר עד הראייה שעדותו הופכת כעת למרכזית ומכריעה בחקירה המחודשת.

"ההבנה החדשה של האירועים באותו בערב הביאה לשינוי בכיוון החקירה שלנו", הודה אנדי רדווד, החוקר הראשי בתיק שממשיך להסעיר את בריטניה. "יכול להיות שהאיש הזה הוא מי שלקח את מדלן".