מנהיג אירן: "הציונים והמערב שופכים את דם המוסלמים"

"אסור לנו לטעות - האויב העיקרי הוא היהירות הבינלאומית והרשת הציונית הפושעת, המערב והציונים שופכים דם מוסלמים חפים מפשע" - כך תקף מנהיגה העליון של אירן עלי חמינאי בנאום לרגל חג הקורבן המוסלמי

האייתוללה חמינאי (AP)

בנאומו לציון חג הקורבן המוסלמי, השתלח המנהיג העליון של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, בישראל ובמדינות המערב. "הציונים והמערב שופכים את דם המוסלמים", האשים חמינאי. "אסור לנו לטעות - האויב העיקרי הוא היהירות הבינלאומית והרשת הציונית הפושעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי חמינאי, "עלינו לזהות את שיטותיו של האויב, שיוצרות מחלוקות בין המוסלמים, מקדמות שחיתות מוסרית ופוליטית, יוצרות לחץ כלכלי על כל האומות יוצרות ספקות באמונה האיסלמית. עלינו לזהות גם את סוכניו".

חמינאי תקף את המערב ואמר כי "ממשלות יהירות בראשות ארצות הברית מסתירות את טיבן האמיתי בעזרת תעמולה. בתירוץ של דמוקרטיה וזכויות אדם, הן מרמות את דעת הקהל. הם מדברים על זכויות, בעוד בכל יום בעמים המוסלמים חשים את אש המחלוקת בעוצמה עזה מבעבר".

מוקדם יותר היום העריך בכיר אמריקני כי הסיכויים שיושג הסכם עם אירן על תכנית הגרעין במהלך המשא ומתן שייפתח מחר בז'נבה שבשוויץ - "די נמוכים". השיחות צפויות להימשך יומיים.

סנאטורים בכירים בוושינגטון אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי "אם אירן תעשה צעדים משמעותיים בתכנית הגרעין שלה, נדחה הטלת סנקציות נוספות בסבב הבא".