פרשת היעלמות מדלן מקאן: נחשף קלסתרון חשוד במעורבות בפרשה

הסקוטלנד יארד פרסם קלסתרון של חשוד שמוגדר על ידי החוקרים כ"חיוני ביותר" לפתרון תעלומת חטיפתה של הילדה הבריטית באתר הנופש בפורטוגל ב-2007. הקלסתרון הופץ לקראת שידור תחקיר מיוחד על הפרשה ברשת BBC בבריטניה, שבאמצעותו מקווים במשטרה להשיג מידע חדש

קלסתרון "החשוד החיוני" בפרשה (חדשות 2)

פריצת דרך בחקירת פרשת היעלמותה של מדלן מקאן? חוקרי הסקוטלנד יארד פרסמו הלילה (ב') קלסתרון של חשוד המוגדר "חיוני ביותר" לפיצוח תעלומת חטיפתה של הילדה הבריטית  במהלך חופשה עם משפחתה בפורטוגל ב-2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמונות הקלסתרון פורסמו לקראת שידור תכנית תחקירים מיוחדת של רשת BBC הערב. חוקרי הסקוטלנד יארד העריכו כי החשוד נצפה על ידי מספר עדים באזור כפר הנופש שבו נעלמה מדלן במאי 2007 והצליח לחמוק ממשטרת פורטוגל במהלך החקירה הראשונית. החוקרים מקווים כעת כי באמצעות תכנית הטלוויזיה יצליחו למצוא קצה חוט בפרשה הסבוכה. 

בסקוטלנד יארד מנסים לנצל את העניין הציבורי הרב סביב הפרשה, ובאמצעות פנייה לציבור, לנסות ולהבין מה אירע באותו לילה שבו נעלמה מדלן הקטנה. החוקרים מתמקדים כעת במה שהתרחש בין השעות 20:30 ל-22:00. המידע על הזמן הזה, שעד כה לא היה ידוע לחלוטין, עשוי לשפוך אור מחודש על פרטי ההיעלמות.

"אנחנו מרגישים את החלל שהיא השאירה במיוחד באירועים מיוחדים", אומרים הוריה בפניה נרגשת שתשודר במהלך התחקיר - שילווה בשחזור הרגעים האחרונים שבהם נצפתה מדלן. "ברגעים שאמורים להיות השמחים ביותר ומדלן לא נמצאת שם, אנחנו מבינים שהמשפחה שלנו לא שלמה".

"מקווים שהמידע החדש יחשוף עובדות שלא הכרנו"

השחזור חושף פערים וחורים בגרסה שהיתה ידועה עד כה לחוקרים. לדברי אנדי רדווד, האחראי על החקירה מטעם הבולשת הבריטית, לוח הזמנים שהתגבש לאחרונה מספק מבט חדש על תנועת האנשים סביב אתר הנופש הפורטוגלי בליל ההיעלמות. "החקירה שלנו שינתה באופן מהותי את לוח הזמנים שהיה ידוע עד עכשיו. כעת אנחנו יכולים ליצור את התמונה המלאה של השתלשלות האירועים", אמר החוקר הבכיר. "מדובר בתמונה המפורטת ביותר שיצרנו עד כה, ואנחנו מקווים שהמידע החדש יחשוף עובדות שלא הכרנו".

מאז התפרסמה הפרשה בקיץ 2007, חקרה המשטרה 41 אנשים שנחשדו כמעורבים בנושא, בהם 15 אזרחים בריטים. בחודש יולי האחרון נפתח התיק מחדש, כשעשרות זימונים לחקירה נשלחו לשורת חשודים ברחבי יבשת אירופה.

על פי המידע שפורסם, הפרטים מתרכזים באנשים שלהם קשר לפרשה שנחשף באמצעות האזנה לשיחות טלפון, בדיקת רשומות של השיחות שיצאו מאזור אתר הנופש בפורטוגל באותם ימים. גם תכתובות מייל שנשלחו בתאריכים הקרובים למועד ההיעלמות שימשו את חוקרי המשטרה. בחקירה המחודשת משתתפים לא רק בלשי הסקוטלנד יארד, אלא גם חוקרים פרטיים ובלשים מפורטוגל המנסים לסייע לרכז את המידע החדש - בתקווה שמידע חדש יוביל למציאתה של מדלן הקטנה.