האפיפיור פרנציסקוס יבקר בישראל בחודש מרס

ראש הכנסייה הקתולית יגיע לישראל: ארבע שנים אחרי שקודמו בתפקיד ביקר בארץ וזכה לביקורת קשה, האפיפיור פרנציסקוס אמר לחברו, הרב סקורקה מארגנטינה, כי הוא צפוי להגיע לישראל בחודש מרס הקרוב. "זה חלום חיי, אני רוצה שנעמוד מחובקים מול הכותל המערבי בירושלים", אמר האפיפיור

בקרוב בישראל. האפיפיור פרנציסקוס (רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס צפוי לבקר בישראל בקרוב, ככל הנראה בחודש מרס - כך מספר חברו של האפיפיור, הרב אברהם סקורקה מארגנטינה. לדבריו האפיפיור, ביקור בארץ הקודש הוא "חלום חייו". הוא צפוי להגיע יחד עם הרב סקורקה לביקור בישראל וברשות הפלסטינית. נשיא המדינה שמעון פרס כבר הזמין את פרנציסקוס לבקר בישראל, ופרנציסקוס קיבל את ההזמנה והבטיח שיגיע עד סיום כהונתו של פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאורך כל הקריירה שלו בכנסייה הקתולית, שמר פרנסציסקוס, שנולד כחורחה מריו ברגוליו בארגנטינה, על קשרים הדוקים עם הקהילה היהודית של בואנוס איירס. הוא חיבר ספרי תיאולוגיה יחד עם הרב סקורקה, והתרגש מהמחשבה כי שניהם "יעמדו מחובקים מול הכותל". לדבריו, "בתוך כל נוצרי יש יהודי, האנטישמיות היא חטא וצריך להילחם נגדה".

בשבוע שעבר ביקר יושב הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ברומא, ומלבד פגישה עם בכירים בממשל האיטלקי, פגש אדלשטיין גם באפיפיור והזמין אותו לבוא לישראל. האפיפיור השיב: "אני אבוא".

בכך יהיה פרנציסקוס ראש הכנסייה הקתולית הרביעי שמבקר בישראל. הראשון לעשות זאת היה פאולוס השישי בשנת 1964. 36 שנים אחר כך, בשנת 2000, הגיע לארץ האפיפיור יוחנן פאולוס השני, בביקור היסטורי של אפיפיור שנחשב לידיד של העם היהודי ושל מדינת ישראל. גם יורשו, האפיפיור לשעבר בנדיקטוס ה-16, ביקר בישראל בשנת 2009.

עם זאת, רבים בישראל מתחו ביקורת על האפיפיור יליד גרמניה, על כך שלדבריהם לא הביע צער על השואה בנאומו ביד ושם, ואף השתמש במילה "נהרגו" במקום "נרצחו". עם זאת, בנאום הפרדה שלו נקט בנדיקטוס בשפה נחרצת יותר ביחס לשואה והאיסור להכחיש אותה, וסיים את נאומו במילה "שלום".