הורי האמריקנית: "מאמינים שהיא בחיים"

בארה"ב ממשיכים לנסות ולדלות מידע באשר לגורלה של קיילה ג'ין מולר, פעילת הסיוע ההומניטרי שהוחזקה בידי דאע"ש ואתמול נטען כי נהרגה בתקיפה ירדנית. הוריה פנו לארגון הטרור וביקשו שיצרו עמם קשר: "אמרתם שאתם מתייחסים לקיילה כאל אורחת, אז הביטחון שלה ושלומה הם באחריותכם"

"מאמינים שבתנו בחיים", קיילה ג'ין מולר (Facebook)

הוריה של קיילה ג'ין מולר, עובדת הסיוע האמריקנית שמוחזקת בידי דאע"ש ואתמול נטען כי נהרגה בתקיפת חיל האוויר הירדני מפצירים בארגון הטרור ליצור עמם קשר כדי לדעת מה עלה בגורלה. "אנחנו עדיין מאמינים שקיילה בחיים", הם הבהירו בהודעה לתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוריה של קיילה בת ה-26 פנו בקריאה לאנשי המדינה האסלאמית: "שלחנו לכם מסר פרטי ואנחנו מבקשים ממכם להשיב לנו באופן פרטי. אמרתם שאתם מתייחסים לקיילה כאל אורחת, אז כאורחת הביטחון שלה ושלומה הם באחריותכם". ההורים, קרל ומרשה מולר, מסרבים בשלב זה להתראיין לתקשורת - לאחר שבדאע"ש הזהירו אותם מכך.

פעילי ארגון הטרור, ששבה את מולר ב-2013, טענו אתמול כי היא נהרגה בהפצצות של חיל האוויר הירדני נגד מטרות הארגון באזור העיר א-רקה - "הבירה" של המדינה האסלאמית בסוריה.

האישה המערבית היחידה שנתפסה ע"י דאע"ש (טוויטר)

בירדן דחו בתוקף את הטענות ודובר רשמי של הממשל אמר כי "אנחנו יודעים שאנשי ארגון הטרור הם שקרנים". הוא הטיל ספק ביכולת של אנשי דאע"ש לזהות מטוסים ירדנים באישון לילה שטסים גבוה.

הירדנים מתייחסים להודעת פעילי דאע"ש כזיוף שכל מטרתו יחסי ציבור. עד עתה אנשי המדינה האסלאמית לא הציגו כל הוכחה למותה של קיילה, חוץ מתמונות של בניין שנחרב בהפצצות והטענה כי גופת הצעירה האמריקנית נמצאה בין ההריסות.

מומחים הביעו תמיהה בנוגע לכך שאף פעיל דאע"ש לא נהרג בקריסת אותו בניין ואמרו לגבי התמונות, שאם הבניין הופצץ - לא רואים עשן שיוצא מבין ההריסות.