פרשת היעלמות מדלן מקאן: השחזור חשף חורים בחקירת ההיעלמות

הסקוטלנד-יארד מפרסם פנייה באמצעות הוריה של מדלן מקאן שבה הם מבקשים מהציבור לסייע בשחזור מאורעות הערב שבו נעלמה מדלן. "לוח הזמנים החדש שגיבשנו מספק לנו תמונת מבט חדשה על האירועים", אמר החוקר הראשי. עשרות חשודים נוספים זומנו לחקירה המחודשת

פרשת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן מסרבת לרדת מהכותרות: חוקרי הסקוטלנד-יארד מנסים לנצל את העניין הציבורי הרב סביב הפרשה ומנסים, באמצעות פנייה לציבור, לנסות ולהבין מה אירע באותו ערב בשלהי חודש מאי 2007. החוקרים מתמקדים כעת במה שהתרחש בין השעות 20:30 ל-22:00. המידע על הזמן הזה, שעד כה לא היה ידוע לחלוטין, עשוי לשפוך אור מחודש על פרטי ההיעלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מרגישים את החלל שהיא השאירה במיוחד באירועים מיוחדים", אומרים הוריה בפניה נרגשת שתשודר בטלוויזיה הבריטית, מלווה בשחזור הרגעים האחרונים שבהם נצפתה בתם, שחזור שחושף פערים וחורים בגרסה שהיתה ידועה עד כה לחוקרים. "ברגעים שאמורים להיות השמחים ביותר ומדלן לא נמצאת שם, אנחנו מבינים שהמשפחה שלנו לא שלמה".

לדברי אנדי רדווד, האחראי על החקירה מטעם הבולשת הבריטית, לוח הזמנים שהתגבש לאחרונה מספק מבט חדש על תנועת האנשים סביב אתר הנופש הפורטוגלי בליל ההיעלמות. "החקירה שלנו שינתה באופן מהותי את לוח הזמנים שהיה ידוע עד עכשיו. כעת אנחנו יכולים ליצור את התמונה המלאה של השתלשלות האירועים", אמר החוקר הבכיר. "מדובר בתמונה המפורטת ביותר שיצרנו עד כה, ואנחנו מקווים שהמידע החדש יחשוף עובדות שלא הכרנו".

המשטרה רוצה לשוחח עם עשרות בעלי מידע פוטנציאלי

עדיין מחפשים פיסות מידע (רויטרס)

מאז התפרסמה הפרשה בקיץ 2007, חקרה המשטרה 41 אנשים שנחשדו כמעורבים בנושא, בהם 15 אזרחים בריטים. בחודש יולי האחרון נפתח התיק מחדש, כשעשרות זימונים לחקירה נשלחו לשורת חשודים ברחבי יבשת אירופה.

על פי המידע שפורסם, הפרטים מתרכזים באנשים שלהם קשר לפרשה שנחשף באמצעות האזנה לשיחות טלפון, בדיקת רשומות של השיחות שיצאו מאזור אתר הנופש בפורטוגל באותם ימים. גם תכתובות מייל שנשלחו בתאריכים הקרובים למועד ההיעלמות שימשו את חוקרי המשטרה. בחקירה המחודשת משתתפים לא רק בלשי הסקוטלנד-יארד, אלא גם חוקרים פרטיים ובלשים מפורטוגל המנסים לסייע לרכז את המידע החדש - בתקווה שמידע חדש יוביל למציאתה של מדלן הקטנה.