צפו: השיגור המרהיב של "טיל החגב" - ונחיתתו חזרה על הקרקע

לא בכל יום רואים שיגור של טיל - ודאי לא של טיל שמסוגל להמריא אנכית ולחזור חזרה לכן השיגור באותה הצורה. סוכנות החלל הפרטית SpaceX ביצעה בשבוע שעבר ניסוי מרהיב בטיל מסוג "חגב" שהגיע עד לגובה של 744 מטרים, וחזר לכן השיגור. צפו בתמונות המדהימות

בזמן שסוכנות החלל האמריקנית נאס"א משותקת חלקית בעקבות השבתת שירותי הממשל הפדרלי בארה"ב, נראה שיש ארגונים אחרים שעושים חיל בשיגור רקטות וגופים שמימיים רבי עוצמה ורושם אל המרומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות החלל הפרטית "SpaceX", בבעלותו של המיליארדר הדרום-אפריקני אלון מאסק, ערכה בשבוע שעבר ניסוי מרהיב במיוחד של שיגור טיל מסוג Grasshopper ("חגב") - טיל בגובה 10 קומות שמסוגל לא רק להמריא בצורה אנכית אל על - אלא שבצורה מדהימה למדי, גם לשוב על עקבותיו ולנחות באותה הצורה על הקרקע.

בשיגור הניסיוני הרביעי של הטיל מאתר השיגור של הסוכנות בטקסס, הוא הגיע עד לגובה של 744 מטרים - וכעבור שניות מעטות, החל לעשות את דרכו בחזרה למטה, לכן השיגור. בתמונות המרהיבות שבסרטון תיעוד השיגור, נראים צילומים של הטיל מקרוב - שצולמו על ידי מצלמה מוסקת מיוחדת שתיעדה כל רגע בו הטיל שהה באוויר.

ב-SpaceX הסבירו כי מטרת ניסויי השיגור של טיל החגב נועדה לאפשר מצב של נחיתת טילים בחזרה בכן השיגור - זאת ללא הצורך להפילם למימי הים ללא יכולת לעשות בהם שימוש חוזר. שימוש שכזה עשוי להוביל להוזלה משמעותית של שיגור טילים לחלל.