רוסיה: עצורים בהפגנה למען הקהילה הגאה

עימותים אלימים פרצו בעיר סנט פטרסבורג בין קבוצה מפגינים מקרב הקהילה הגאה, שמוחים נגד שורת החוקים ההומופוביים שאושורו לאחרונה במדינה, לבין מאות מוחים הנמנים עם הזרמים השמרניים ברוסיה. המשטרה עצרה 67 מפגינים משני המחנות

הקהילה הגאה ברוסיה ממשיכה במאבקה נגד שורת החוקים ההומופובים שאושרו בחודשים האחרונים במדינה. אמש פרצו עימותים אלימים בין מפגינים למען הקהילה ומתנגדיהם בעיר סנט פטרסבורג, שהסתיימו במעצרם של עשרות בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצה של פעילי הקהילה הגאה בסנט פטרסבורג קיימה הפגנת מחאה נגד שורת החוקים שאושרו ברוסיה ופוגעים בזכויותיהם של חברי הקהילה. רוסיה מושכת לאחרונה את תשומת הלב של הקהילה הבינלאומית לקראת אירוח משחקי אולימפיאדת החורף בסוצ'י בשנה הבאה, ובעקבות כך הגבירו הפעילים את צעדי המחאה. בין היתר, הם קראו לנותני החסות השונים להחרים את המשחקים בעקבות החוקים הפוגעניים שאושרו.

את פניהם של תומכי הקהילה הגאה קיבלו כ-200 מפגינים הנמנים עם הזרמים הדתיים-שמרנים ברוסיה המתנגדים לצעדי המחאה. "אתם זבל לבן שנראים כמו נשים", התגרו המפגינים מהמחנה השמרני. ההפגנות יצאו במהירות מכלל שליטה ובין הצדדים התפתחו קטטות אלימות.

מוחים נגד החוקים ההומופובים, רוסיה (רויטרס)

בהמשך התערבה המשטרה הרוסית בנעשה ועצרה 67 בני אדם. בין החשודים, פעילים משני המחנות שלקחו חלק בהפגנה האלימה.