סופת הציקלון בהודו: 7 בני אדם נהרגו

הרשויות בהודו מדווחות על 7 בני אדם שנהרגו עד כה מפגיעת סופת הציקלון "פיילין" בחופיה המזרחיים של הודו. רוחות הסופה הגיעו למהירות של יותר מ-200 קמ"ש. למעלה מ-800 אלף בני אדם פונו מבתיהם מחשש לשיטפונות

הסופה "פיילין", שהכתה אמש בחופייה המזרחיים של הודו גרמה למותם של שבעה בני אדם, כך מדווחות הרשויות במדינה. כעת נערכת הערכת מצב במדינה לאמדן הנזקים שנגרמו עד כה בעקבות סופת הענק. במהלך 24 השעות האחרונות פונו יותר מ-800 אלף בני אדם מבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הערכות החזאים, באזורים מסוימים צפויים לרדת כ-25 סנטימטרים של גשם ביומיים הבאים. "פיילין" נחשבת לאחת מהסופות החמורות ביותר שהכו במדינה. "אנו לא מנסים להפחית מעוצמתה של הסופה", אמר סגן יו"ר הרשות לניהול אסונות לאומיים בתדרוך עיתונאים. "למעשה, אנו מפריזים בעוצמתה כדי להיערך כנדרש".

הסופה פגעה במזרח המדינה (Google Earth)

שר ההגנה ההודי אמר כי הצבא נמצא בכוננות עליונה כדי לסייע במאמצי החילוץ. "חיל האוויר העמיד מטוסים מסוג C-30, שנרכשו לאחרונה מארצות הברית, כדי לסייע בטיפול בנזקי הסופה. גם חיל הים העמיד צוותים גדולים במיקומים מרכזיים כדי לסייע". בקרב הרשויות קיים חשש שלפיו נחשול מים שעשוי להגיע לגובה של שלושה מטרים העלול לשטוף את בתי הבוץ המאפיינים את האזור ולהביא לנזק אדיר ברכוש ובנפש.

"פיילין" במכ"ם (AP)

גלים עד לגובה של 3 מטרים (רויטרס)

עשרת אלפים הרוגים בציקלון הקודם

מנהל רשות החירום באוריסה, נריאן פארטה, אמר מוקדם יותר היום כי "אף אחד לא יורשה להישאר בבתי הבוץ שבאזור החופים". בינתיים, גם הצבא ההודי נערך באזור והכריז על כוננות גבוהה בשתי המדינות. מסוקים וחבילות מזון שהוכנו מבעוד מועד על ידי הצבא יופנו בשעת הצורך לטובת מבצעי חילוץ והצלה באזורים שייפגעו.

רוחות במהירות של מעל 200 קמ"ש (AP)

מרכז החיזוי בלונדון סיווג את הסופה בקטגוריה 5 מתוך 5 - הנחשבת לחמורה ביותר. חזאים המקומיים בהודו מרגיעים וטוענים כי גם הסערה תהיה אינטנסיבית ותכסה גם שטח רחב. במקביל פרסם העיתון "טיימס אוף אינדיה" מאמר המזהיר כי החזאים נוטים להמעיט בחומרתה של הסערה. בהודו טוענים כי הפעם הם מוכנים הרבה יותר ממה שהיו בסופה בשנת 1999, בה נהרגו כ-10,000 בני אדם.

הסופה דורגה בקטגוריה החמורה ביותר (רויטרס)

נערכים לקראת הסופה הגדולה (רויטרס)