מומחה לסנקציות יצטרף למשלחת האמריקנית לשיחות עם אירן

האם ארה"ב צפויה לרכך את עמדתה כלפי אירן? על פי סוכנות הידיעות רויטרס, משלחת מחלקת המדינה לשיחות עם אירן על תכניתה הגרעינית, שיתקיימו בשבוע הבא בז'נווה, תכלול גם את המומחה הגדול ביותר לסנקציות כלכליות בממשל האמריקני

קרי יחד עם שר החוץ האירני, בחודש שעבר (AP)

המשלחת האמריקנית לשיחות בין אירן למעצמות, שייערכו בז'נווה שבשוויץ בשבוע הבא, תכלול את אחד המומחים הגדולים ביותר לסנקציות בממשל האמריקני - רמז לאפשרות שוושינגטון מתכוונת להקל בהגבלות הכלכליות על טהרן - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המומחה, אדם סזובין, משמש כמנהל הלשכה המפקחת על נכסים זרים במשרד האוצר האמריקני. סזובין מנהל את הלשכה מאז שנת 2006 והוא אחראי ליישום כמה מהסנקציות הכלכליות המרכזיות שהטילה ארצות הברית כחלק ממדיניות החוץ שלה.

את המשלחת שתצא בשבוע הבא לז'נווה תוביל המשנה למזכיר המדינה, וונדי שרמן, המדורגת כדיפלומטית השלישית בחשיבותה במחלקת המדינה האמריקנית. שרמן תנהל את המגעים האמריקניים מול על פירוק תכניתה הגרעינית.

חלק מהסנקציות יוסרו? (רויטרס)

הצוות האמריקני יכלול גם ג'יימס טימבי, יועץ בכיר למזכיר מדינה לבקרת נשק וביטחון הבינלאומי פוניט טאלוואר, מנהל בכיר לנושאי אירן, עיראק ומדינות המפרץ בצוות הביטחון הלאומי של הבית הלבן וריצ'רד נפיו, ממנהלי מדיניות הסנקציות במחלקת המדינה.

מלבד אירן וארצות הברית ייקחו חלק בשיחות סין, רוסיה, צרפת, גרמניה ובריטניה. הנושא המרכזי הצפוי לעלות בוועידה יהיה אילו צעדים אירן תהיה מוכנה לקחת על מנת לצמצם, אם בכלל, את תכניתה הגרעינית. בתמורה לצעדים כאלה מצד טהרן, צפויות המעצמות להציע לאירנים הקלה בסנקציות - שהביאו עד כה לצניחת המטבע המקומי ולהאטה משמעותית בכלכלת הרפובליקה האסלאמית.