הסופה "פיילין" מכה בהודו: שבעה נהרגו, ערים שלמות ננטשו

הציקלון, שהוגדר על ידי שירותי החיזוי בהודו כ"חמור ביותר", הביא עד כה לפינויים של כחצי מיליון בני אדם מבתיהם שבחופיה המזרחיים של תת היבשת. הרוחות העזות צפויות להגיע עד למהירות של 269 קמ"ש

כחצי מיליון פונו מבתיהם (רויטרס)

שבעה בני אדם נהרגו עד כה מפגיעת סופת הציקלון "פיילין", שהחלה להכות הערב (ש') בחופיה המזרחיים של הודו, ובתת היבשת מתכוננים לנזקים כבדים ביותר שתותיר תופעת הטבע. יותר מ-400 אלף בני אדם פונו עד כה מבתיהם, לקראת החמרת תנאי מזג האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סופת הציקלון הנוכחית הוגדרה על ידי שירותי החיזוי בהודו כ"חמורה ביותר". על פי התחזיות, עם הגעת הסופה לחופים צפויות הרוחות להגיע עד ל-220 קמ"ש. עם זאת, מרכז החיזוי וההתרעה של חיל הים האמריקני בהוואי צופה כי הרוחות עלולות להגיע עד ל-269 קמ"ש.

"הציקלון החמור ביותר" (רויטרס)

גורמים רשמיים בהודו מסרו כי העיר גולפור שבמדינת אודיסה צפויה להיות היעד הראשון אליו תגיע הסופה. בקרב הרשויות ישנו חשש לפיו נחשול מים שעשוי להגיע לגובה של שלושה מטרים העלול לשטוף את בתי הבוץ המאפיינים את האזור ולהביא לנזק אדיר ברכוש ובנפש.

עשרת אלפים הרוגים בציקלון הקודם

מנהל רשות החירום באוריסה, נריאן פארטה, אמר מוקדם יותר היום כי "אף אחד לא יורשה להישאר בבתי הבוץ שבאזור החופים". בינתיים, הצבא ההודי נערך לקראת הסופה והכריז על כוננות גבוהה בשתי המדינות. מסוקים וחבילות מזון הוכנו מבעוד מועד על ידי הצבא בשעת הצורך לטובת מבצעי חילוץ והצלה באזורים שייפגעו.

הכנות לסופה בהודו, היום (רויטרס)

רוחות של 269 קמ"ש, היום (רויטרס)

מרכז החיזוי בלונדון סיווג את הסופה בקטגוריה 5 מתוך 5 - הנחשבת לחמורה ביותר. חזאים המקומיים בהודו מרגיעים וטוענים כי גם הסערה תהיה אינטנסיבית ותכסה גם שטח רחב. במקביל פרסם העיתון "טיימס אוף אינדיה" מאמר המזהיר כי החזאים נוטים להמעיט בחומרתה של הסערה.

סערה בהודו, היום (AP)

נמלטים מהסופה, היום (AP)

בהודו טוענים כי הפעם הם מוכנים הרבה יותר ממה שהיו בסופה בשנת 1999, בה נהרגו כ-10,000 בני אדם.

בורחים מהגשם, הודו, היום (AP)