דיווח באירן: מרגלים לישראל נשפטו

שופט ברפובליקה האסלאמית סיפר לסוכנויות הידיעות במדינה כי הנאשמים, שנעצרו בחשד לריגול עבור ישראל, הועמדו לדין. הם נאשמים בהעברת מידע מודיעיני אודות תכנית הגרעין האירנית

"החשודים בריגול נשפטו". ארכיון (רויטרס)

סוכנות הידיעות "מהר" האירנית דיוחה כי היום (ש') החל משפטם של שלושה נאשמים בריגול למען ישראל ובקשירת קשר נגד הרפובליקה האסלאמית. על פי הדיווח, הנאשמים עומדים לדין בגין הפעלת רשת מעקב, שכללה 60עובדים ועסקה באיסוף מודיעין עבור ישראל. עוד צוין, כי רבים מהנאשמים כבר הודו בדברים במהלך חקירתם. לדיווחים אין אישור ישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הקבוצה הובלה על ידי שלושה חשודים ששכרו 60 פעילים לחתור תחת השלטונות האירניים", אמר אחד השופטים. לטענתו, השלושה הודו במעשים בחקירתם. "החשודים פגעו בביטחונה של אירן, אספו מידע והעבירו אותו אל מחוץ למדינה, ככל הנראה לישראל", אמר, אך לא הוסיף היכן נשפטו והאם נגזר עליהם עונש מאסר.

ראש סוכנות הגרעין של הרפובליקה האסלאמית, עלי אכבר סלאחי, חשף בשבוע שעבר כי ארצו עצרה ארבעה חשודים שניסו לחדור למשרדי הסוכנות. "האויב ממשיך במאמצים תמידיים לסכל את תכנית הגרעין".

סלאחי סיפר כי "מנגנוני הביטחון חשפו ארבעה מחבלים שניסו לחדור לאחד ממשרדי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית". עוד ציין, כי הוחלט אז שלא לעצור אותם, כדי שניתן יהיה לדלות מידע נוסף אודותיהם. אולם לדבריו, בימים האחרונים נעצרו הארבעה שניסו להסתנן למתקן והועברו לחקירה.

סלאחי אמר את הדברים במהלך כנס שעסק באבטחת מתקנים ומוסדות ממשלתיים באירן. בכנס, טען ראש הסוכנות האירני כי נעשים מאמצים תמידיים מצד "האויב", לפגוע במוסדות מדינה. סלאחי אף התייחס באופן ספציפי למתקני הגרעין ואמר כי כמה פעולות מסוג זה סוכלו ממש לאחרונה, ובשל כך קיימת חשיבות גבוהה לאבטחת המתקנים והמוסדות.