ישראלית נהרגה בתאונה בניו זילנד

שלושה זוגות ישראלים בני 60-70 נפגעו לאחר שהרכב המסחרי שבו נסעו סטה מדרכו, מסיבה שאינה ידועה, והידרדר לתהום בעומק 40 מטרים סמוך לעיר קרייסטצ'רץ' שבאי הדרומי של ניו זילנד. ישראלית אחת נהרגה ויתר החמישה נפצעו, בהם אחת במצב קשה. משרד החוץ יצר קשר עם משפחות כל הנפגעים

זירת התאונה הקשה (Westpac Rescue Christchurch)

תאונה קשה בניו זילנד: תיירת ישראלית נהרגה ועוד חמישה נפצעו לאחר שהרכב שבו נסעו הידרדר לתהום בעומק 40 מטרים סמוך לעיר קרייסטצ'רץ' באי הדרומי של ניו זילנד. במשרד החוץ אישרו את הפרטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכב המסחרי שבו נסעו השישה - שלושה זוגות בני 60-70 - סטה מדרכו מסיבה שאינה ידועה ונפל מעבר לצוק סמוך לשעה 10:20 בבוקר (שעון מקומי). על פי המשטרה המקומית, הרכב נפל מגובה 20 מטרים בטרם פגע בקרקע ואז התהפך עוד מספר פעמים.

אחד מהפצועים הצליח לחלץ את עצמו מכלי הרכב ולעלות בחזרה לכביש הראשי, משם הזעיק עזרה. ארבעה מהפצועים פונו לבית החולים המקומי באמצעות מסוק. מצבה של אחת הפצועות מוגדר קשה ושלושה נוספים נפצעו בדרגות פציעה שונות. פצוע נוסף פונה במצב קל באמצעות אמבולנס.

כוחות ההצלה שהגיעו לזירת התאונה אמרו כי על פי המראה בשטח, לנוסעים היה מזל שהתאונה לא נגמרה במספר הרוגים גדול יותר. משפחות הנפגעים קיבלו הודעה ממשרד החוץ ונמצאים בקשר עם חדר המצב. במשרד החוץ אף יצרו קשר עם הרשויות המקומיות.

שלשום נהרג צעיר ישראלי בן 24 לאחר שנפל מגג קרון רכבת בהודו. בשלב זה לא ברור מה גרם לנפילתו של הצעיר מהרכבת, שעשתה את דרכה ממומבאי לגואה. בתחילת השבוע נהרג אזרח ישראלי במפולת שלגים באתר סקי סמוך לעיירה אינטרלאקן שבמערב שוויץ.