צפו: הכנות לקראת סופת ה"סופר ציקלון" בהודו

הרשויות בהודו נערכות לקראת סופת הציקלון "פיילין" שצפויה להכות בחופי מזרח הודו בשעות הערב. מאות אלפי תושבים כבר פונו מבתיהם, כשכבר בשלב זה מתקבלים דיווחים על ממטרים כבדים וגלי ענק. כך זה נראה

יותר מ-400 אלף תושבים פונו בעקבות ההתרעות על סופת הציקלון "פיילין" שעושה את דרכה אל חופיה המזרחיים של הודו. משקעי הסופה צפויים להכות במדינות אנדרה פרדש ואוריסה עוד בשעות הערב. בשלב זה הרשויות בהודו נערכות לקראת הגעת הסופה שעשויה לגרום לנזקים כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סופת הציקלון "פיילין" הוגדרה על ידי שירותי החיזוי בהודו כ"חמורה ביותר". על פי התחזיות, עם הגעת הסופה לחופים צפויות הרוחות להגיע עד ל-220 קמ"ש. עם זאת, מרכז החיזוי וההתרעה של חיל הים האמריקני בהוואי צופה כי הרוחות עלולות להגיע עד ל-269 קמ"ש.

מאות אלפים פונו מבתיהם (AP)

גורמים רשמיים בהודו מסרו כי העיר גופאלפור שמדינת אוריסה צפויה להיות היעד הראשון אליו תגיע הסופה. בקרב הרשויות ישנו חשש לפיו נחשול מים שעשוי להגיע לגובה של שלושה מטרים העלול לשטוף את בתי הבוץ המאפיינים את האזור ולהביא לנזק אדיר ברכוש ובנפש.

הרוחות צפויות להגיע ל-220 קמ"ש (רויטרס)

הסופה תהיה אינטנסיבית ותכסה שטח נרחב

מנהל רשות החירום באוריסה, נריאן פארטה, אמר "אף אחד לא יורשה להישאר בבתי הבוץ שבאזור החופים". בינתיים, הצבא ההודי נערך לקראת הסופה והכרי על כוננות גבוה בשתי המדינות. מסוקים וחבילות מזון הוכנו מבעוד מועד על ידי הצבא בשעת הצורך לטובת מבצעי חילוץ והצלה באזורים שייפגעו.

בהודו נערכים לסופה, היום (רויטרס)

הכנות במזרח המדינה, היום (AP)

מרכז החיזוי בלונדון סיווג את הסופה בקטגוריה 5 מתוך 5 - הנחשבת לחמורה ביותר. חזאים המקומיים בהודו מרגיעים וטוענים כי גם הסערה תהיה אינטנסיבית ותכסה גם שטח רחב. במקביל פרסם העיתון "טיימס אוף אינדיה" מאמר המזהיר כי החזאים נוטים להמעיט בחומרתה של הסערה.

בהודו טוענים כי הפעם הם מוכנים הרבה יותר ממה שהיו בסופה בשנת 1999, בה נהרגו כ-10,000 בני אדם.